Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

První den

23. srpna 2013 v 21:17 | Tez |  Den za dnem
Odjezd s mámou v 7 ráno. 480 kilometrů po dálnici a pak už se jenom proplést Mannheimem a najít "koleje".
Někdy kolem půl jedné jsem se konečně dostala do svého pokoje - je velký (o dost větší než jsem čekala). Zatím se mnou bydlí ještě Ruska, Turkyně a Nor (toho jsem ještě nepotkala). Pátý pokoj je zatím prázdný, tak se uvidí.


Ke škole jsme se vydaly pěšky (s trochou bloudění to trvalo hodinu). Tam jsem se zapsala na univerzitu, dostala jsem hromadu papírů a brožur, které ještě musím prostudovat...

Taky už mám německé číslo, i když to se neobešlo bez problémů - místo 10 eurového kreditu mi připsali jenom 5 centů... ale aspoň jsem měla příležitost vidět, že Němci jsou ochotní pomoct (a pomohli).

Taky mám kartu do DM (je na ní malé zrcátko!!!!) (jako by nestačila ta dvě co na mě čekala na pokoji)

Po obědě v malé pizzerii jsme se vydaly na obhlídku obchodů a v pět jsme (opět po hodinové cestě) dorazily zpátky na "kolej".

Mám celkem štěstí, že minulý nájemník nechal v pokoji záclony, tak ho mám aspoň o trochu útulnější.

Myslím, že se nemusím bát, že bych vyhladověla (pokud v sobotu nezapomenu doplnit zásoby na neděli - znám dobře neměcké neděle), v okolí mám Lidl, Netto, jeden Imbiss vedle druhého, a po cestě ze školy je taky jídlo na každém rohu (stejně tak lékarny a kadeřnictví).

A k internetu jsem se taky připojila (i když to bylo náročné, s modemama to moc neumím).

A kdyby mi chtěl někdo poslat pohled nebo dopis, tak klidně. Mám svojí vlastní schránku :)

Ráda bych to nějak shrnula, ale zatím mám moc smíšené dojmy. Líbí se mi tu, ale představa, že tu mám přežít deset měsíců mě zatím trochu děsí. A taky nevím, co si myslet o svých spolubydlících, zdají se být milí (a pokud nebudou, tak s nima musím stejně vydržet jenom do Vánoc...), ale kdoví, znají se už celý měsíc, tak snad zapadnu.


A ještě jeden fakt: studenti pomáhající v International Office jsou tak zvyklí na to, že studenti, kteří přijíždí, neumí německy, že se mnou mluvili automaticky anglicky, i když jsem jim řekla, že němčinu ovládat (to je skoro šokovalo).


A na závěr pro germanisty - jak byste přeložili Mannheim? A proč je hned vedle něj město Weinheim?

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama