Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Čtyři týdny v Mannheimu

20. září 2013 v 10:11 | Tez |  Den za dnem
Je to neuvěřitelné, ale opravdu jsem tady už 4 týdny!
Tenhle týden byl celkem v pohodě, i když jsem pořád s něčím bojovala.
V pondělí jsem nejdřív bojovala s huhlajícím přednášejícím a potom s tiskárnou ve škole (a knihovnice si o mě už musí myslet, že jsem úplně blbá).V úterý jsem opět měla přednášku o středověku (a tentokrát se to obešlo bez dotazů, jestli se musíme učit letopočty), potom "burger" v menze (kvalita jídla dost kolísá, ale většinou zatím platilo, že dražší jídlo je lepší). Fonetika byla vyloženě nesnesitelná a s láskou teď vzpomínám na své dva semestry fonetiky, kde jsem se opravdu něco dozvěděla.
Seminář o gramatice byl naproti tomu tenhle týden skvělý - zabývali jsme se slovními druhy (ale samozřejmě, že si to každá gramatika vysvětluje po svém).

Ve středu jsem nejprve měla seminář o poezii - jsem si už naprosto jistá, že mi to moc nejde. Navíc si tam připadám jako blbec, když tam starší část obsazenstva objevuje souvislosti s biblí a já absolutně netuším o co jde. (Nebo když přesně popisují, jak projíždí vlak Kolínem). Potom jsem znovu obědvala v menze, tentokrát něco, co měl být maďarský guláš (protože jsem fakt nechtěla jíst řecký burger - i když to byl víc burger, než ten úterní vi ciabattě). A potom bylo "Propädeutikum bla bla bla" (pro výměnné studenty), kde jsme se věnovali přípravě referátů o Mannheimu.
Pak jsem se vydala znovu do knihovny, abych vytiskla, podepsala a oskenovala svůj změněný studijní plán (s 46 kredity za 8 předmětů). Už když se vytisknul, tak jsem se naštvala, protože zabírá dvě stránky (na druhé stránce je akorát datum), a pak jsem začala bojovat se skenerem. Myslela jsem, že jsem uspěla, ale až doma jsem zjistila, že jsem udělala nějakou chybu - oskenované stránky se mi neposlaly na mail).

Ve čtvrtek mě čekala přednáška o přelomu 19. a 20. století (a zjistila jsem, že na ni chodí taky jedna Američanka, se kterou jsem se seznámila minulý týden). Přednášející je mnohem lepší než byla na začátku, ale pořád je to dost náročný, protože skáče od tématu k tématu a nejsem si jistá, co si vlastně mám zapisovat.
Po cestě ke škole jsem si nadávala, proč jsem se hlásila na ten blbý International day (výměnní studenti představují své univerzity).
Vtipná část byla opět u registrace, kde byli zase všichni v šoku, že mluvím německy. Potom jsem se odebrala v naší vlajce, kde naštěstí byl kluk z VŠE a jedna Rumunka (v současné době studující v Mannheimu), která strávila minulý semestr v Praze.
Akorát jsem nepochopila logiku, se kterou jsme byli umístěni mezi Itálii a Portugalsko (a vedle Portugalska bylo Polsko).
Každopádně jsem byla velmi překvapená, od UK tam bylo 5! brožur (každá jiná - a všechny jsme nakonec udali). Kromě toho tam byly brožury VŠE, Masarykovy univerzity, CEVRO Institutu (kde byla ta Rumunka) a nejvíc brožur bylo od Czech Tourismu.
Celkově k nám moc zájemců nechodilo, ale když už se někdo zajímal, tak jsme mu vždycky vnutili nějaké brožury.
Kolem druhé (celá akce trvala od 12 do 4) nás opustil kluk z VŠE a o půl třetí dorazil jiný (celkově jsou tu 3 lidi z VŠE, co jsem tak pochopila, všichni magistři). Taky se u našeho stánku objevila slečna, která pojede na letní semestr na germanistiku k nám, tak jsem jí na sebe dala kontakt, kdyby náhodou něco potřebovala).
Před čtvrtou jsme těch zbývajících pár brožur schovali a vydali se domů. JAko odměnu jsme si odnesli těžítka s logem univerzity (na která jsem pak o pět minut později narazila v obchodě, kam jsem si šla koupit obálky).
Potom jsem se sešla s Asukou, "obědvala" jsem kebab (je to levnější a lepší než menza) a kolem půl šesté jsem konečně dorazila domů.

Taky jsem se seznámila s bratry Nora a kamarádkou Turkyně (v současné době nás tu bydlí 8).

Dneska mě čeká cesta na poštu - konečně si vyzvednout balíček nejen s hodinkama, které mi hrozně chybí) a pak se asi budu věnovat dalším básním na středeční seminář.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama