Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Druhý školní týden

13. září 2013 v 9:48 |  Den za dnem
Předem bych se chtěla omluvit, že jsem se tak dlouho neozvala, nějak nebyla chuť ani čas.
K minulému týdnu už se ani moc vracet nebudu, víkend jsem strávila doma a od úterka jsem zase poctivě chodila do školy.


V úterý jsem měla 3 hodiny, bylo to celkem náročné.
Na přednášce o středověku se zase nějaký bystrý chlapec ptal, jestli se musí učit letopočty (kupodivu ano), a probírali jsme "Život na venkově" všechny polní systémy a vynálezy, takže si rozšířím slovní zásobu například o die Egge (brány - nějaké zemědělské náčiní).
Pak jsem se poprvé vydala do mensy na jídlo. Společně s Asukou a Kaori (myslím, že většina mých kamarádů tady budou japonci... a že se možná nakonec i japonsky trochu naučím).
Funguje to tam tak, že jsou na výběr tři menu (jedno vegetariánské), která obsahují polévku, hlavní jídlo a salát. A pak je ještě alternativa jiných jídel, která se pak platí na váhu.

Tak jsme zkusily menu 1 (levnější za 2,70; menu 2 je za 3,30) - zeleninová krémová polévka, kus masa (neodvažuju se tipovat, oc to vlastně bylo) s těstovinama a salát (už nevím z čeho). Všechny tři "chody" měly jedno společné - byly neuvěřitelně přesolené (menzy u nás jsou oproti tomu několika hvězdičkové restaurace).

Po tom příšerném zážitku mě čekala fonetika (nerozumně jsem přiznala, že jsem Češka, když jsem se nás snažila bránit, že místo [böse] vyslovujeme [bése]). Takže další příklady kdo neumí správně vyslovovat byly samozřejmě na Čechy a já jsem si tam určitě přijela zlešit výslovnost (i když mluvím mnohem lepší Hochdeutsch než někteří z mých spolužáků..)

A nakonec předmět o gramatice. Asi si ještě rozmyslím, jestli se ho budu účastnit, protože bych musela zase psát nějakou práci a psát rovnou 4 se mi moc nechce (zvlášť na taková pro mě neuchopitelná témata).

Úterní večer jsem pak strávila s Asukou na balkóně (od odjezdu jsem spolubydlícího Nora neviděla a od balkonových party na nějakou dobu evidentně upustil).

Ve středu mě čekaly dva předměty - nejprve "Lyrika" (kde se čeká, že kvůli 8 kreditům budu psát 20 stránkovou práci, takže uvidím), ale ten učitel je sympatický a vypadá to celkem rozumně (ne jako Loquai, který dvě hodiny dokázal rozebírat první dvě věty Kafkova Zámku) - "Lyriku" mám místo semináře pro Kafku.

Pak jsme se s Asukou znovu odvážily jít na oběd. Tentokrát jsme zkusily menu 2 - byla opět krémová polévka (údajně tam měla být kukuřice), losos s bramborama a salát (úplně suché cáry salátu). Bylo to o něco lepší a nepřesolené, ale stejně žádná sláva.

Po obědě jsme měly ještě hromadu času, dostala jsem od Asuky dárek - přání s kočkou na diskokouli, a "skládací tašku". Nejhezčí na tom ovšem je nápis, kterému Asuka nerozuměla a přesto tašku koupila: "Wo ist eigentlich der Prinz mit seinem scheiß Gaul?" (pro negermanisty: "Kde je vlastně ten princ s tím jeho pitomým koněm?")

Pak bylo Propädeutik, kde jsme se zabývali přípravou referátu - jak to má probíhat, jak to má vypadat. Byla to spíš nuda, ale aspoň byl čas si popovídat s dalšími lidmi.

Večer pak probíhal podobně jako ten úterní.

Ve čtvrtek mě čekala jenom přednáška o Jahrhundertwende 1880-1914. Bylo to mnohem lepší než minule, kde přednášející skákala od tématu k tématu, ale pořád to bylo dost náročný, a ve chvílích, kdy mi utekly myšlenky jsem se dost těžko chytala (na dějepisných přednáškách je hrozně moc důchodců!!!!).

Na oběd jsem už nešla do menzy, ale radši jsem si uvařila, a večer jsem se vydala na japonské setkání (naštěstí se tam nemluvilo japonsky, ale hlavně německy a anglicky). Bylo to celkem fajn, příští týden tam hodlám jít znovu (určitě je to lepší než party ve škole - jejich benevolentní přístup mě pořád překvapuje).

Prozatím je to asi všechno, zase se brzy ozvu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama