Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Karlsruhe

8. října 2013 v 0:40 | Tez |  Den za dnem
Tenhle týden by byl stejný jako všechny ostatní, kdyby...
3. října ve čtvrtek byl státní svátek, a já jsem se odpoledne vydala na návštěvu do Karlsruhe. Cesta vlakem trvala zhruba hodinku a pak už jsem vystoupila na nádraž v Karlsruhe, kde čekal Gunnar.
Tramvají jsme dojeli do "centra" kde je pyramida, ve které je pochovaný zakladatel města kurfiřt Karel Vilém (a vedle pyramidy je krásná budova - kdo uhádne, co to je?)

A jako má Mannheim Quadrat, tak Karlsruhe má pro změnu vějíř - pokud jdete po hlavní ulici vodorovné k zámku, mužete každou uličkou zámek vidět (pokud by to neylo pochopitelné, tak plánek je snad dostatečně názorný):


Karlsruhe by bylo krásné město, kdyby ho neproměnili ve staveniště. Momentálně staví metro (se sedmi stanicemi druhé nejkratší v Evropě po Bielefeldu), rekonstruují radnici a kdoví co ještě. Ale staví se k tomu s humorem a dokonce už mají pohlednice se všemi staveništěmi.

Absolutně nemám tušení, kudy všudy jsme se to motali, nebyla jsem se moc schopná zorientovat, ale postupně jsme prošli k zámku a skrz park jsme došli do botanické zahrady. Odtamtud jsme se vydali ke Gunnarovi domů, kde jsem si v podstatě akorát nechala věci a vyrazili jsme vařit k jeho kamarádce.


Zámek, vepředu se hraje petanque, vzadu probíhal "den dětí" (věž vůbec nepřiléhá k zámku ale stojí samostatně).


Nakonec se nás tam sešlo 6, pochutnali jsme si na těstovinách se zeleninou (byla to nějak moc vegetariánsky založená skupina), a pak jsme se vydali do víru města.
Šli jsme pěšky, takže znovu netuším, kde přesně jsme byli, ale došli jsme do klubu Karambol, kde jsme asi do půl druhé tancovali.

Druhý den jsme se vydali na Schülertage, kde jsme se pak zúčastnili debaty o náboženstvích (budhismus x judaismus x islám). Bylo to celkem zajímavé, akorát muslimové byli hrozně ukecaní.
Potom jsme se vydali na oběd - falafel a pak do technického muzea. V pátek od tří je dokonce vstup zdarma, takže jsem viděla sbírku hologramů (zvlášť ty, na kterých byly obličeji, byly celkem strašidelné), taky jsem si zajezdila na kole vitruálními městy, zkoumala jaká je v různých místech akustika, nebo jsem se ocitla na pódiu vedle baleťáka.
Strávili jsme tam zhruba dvě hodiny a pak jsme se vydali zpět domů načerpat síly na večer.
K večeři byly opečené brambory se slaninou a cibulí (kterou jsem nekrájela) a pak jsme se vydali do Café Emaille, ale byla to víc restaurace než kavárna, a tam byli účastníci a organizátoři Schülertage. Tam jsme se zdrželi asi do půl jedenácté a pak jsme se vydali do Irish pubu, kde bylo zároveň karaoke, kde jsme strávili hodinu čekáním, jestli na nás dojde řada a pak jsme se na to vykašlali a vyrazili k Erně.
Erna je automat velký cca 3x2 metry a má skoro všechno - pivo, nealko, sladkosti, oříšky, těstoviny, kečup, chleba....
Udělala na mě velký dojem a je velká škoda, že něco podobného není v Mannheimu.
A potom už jsme došli do Stadtmitte, kde jsme tancovali zhruba do tří do rána.

V sobotu jsme uvařili k obědu Spätzle (skoro kompletně moje práce, jsem na sebe opravdu pyšná), které se pak zapekly se sýrem a cibulí (kterou jsem tentokrát krájela já, tak jsem si pobrečela), takže tady si Spätzle neudělám, leda, že bych je zkusila upéct v mikrovlnce, až bude...


uprostřed Orfeus a Euridyké

Pak už jsme vyrazili na nádraží a kolem čtvrté jsem byla doma. A abych se snad nenudila, tak jsem večer vyrazila se třemi Japonkami a dvěma Němci.
Začali jsme v mexické restauraci a pokračovali v irish pubu.

Opravdu mě pobavila Japonka, kterou jsem ten večer viděla poprvé v životě a prohodila s ní jenom pár slov.
Asuka mi pak vyprávěla, že si pořád stěžovala a že by "měla zhubnout, než si najdu nějakého Němce". Ale asi nebude zlá, v neděli si mě pak přidala na facebooku.

No a jak teď článek v pondělí večer sepisuji (dneska jsem obědvala Currywurst!!!), tak dumám nad tím, kdo mi může o půl dvanácté v noci posílat smsky, že se se mnou chce sejít - tipuju, že to bude omyl, protože moje německé číslo má tak 6 lidí a jejich čísla mám taky.

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama