Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Welcoming reception

24. října 2013 v 17:57 | Tez |  Den za dnem
Včera, tj. ve středu proběhla "Welcoming reception" - zástupci města přivítali výměnné studenty univerzity v historickém rytířském sálu (fotky má Asuka, takže až se k nim dostanu, dodám).
Druhou středu po sobě jsem oblékla šaty a lodičky a na sedmou jsme dorazily do školy. Nejdřív jsme dostali skleničku na přivítanou a potkala jsem pár známých, potom otevřeli rytířský sál a začalo se.
Nejprve nám student Popakademie (jediná v Německu!) zahrál písničku a potom nastoupil moderátor a proběhla panelová diskuze mezi paní starostkou, ředitel nějaké velké společnosti, výměnný student z Chile, který získal nějaké stipendium a studentka Popakademie, která založila firmu na ponožky.

Paní starostka mluvila německy a moderátor překládal, a rozhodně to neměl lehké... Přes absolutní absolutismus k mnoha vynálezům a slovním spojením, výměnný student řekl, že chtěl původně do Kolína, ale tam neměli místo, tak skončil v Mannheimu. Hezky to řekla ředitelka firmy na ponožky - "nepřemýšlela jsem, jestli zůstanu, ale město mě prostě nepustilo" (město = projekty).

Pak došlo na pár dotazů, některé lepší, některé horší (zvlášť týpek s otázkou: "Chtěl jsem se původně zeptat na nedostatek ubytování, ale to se zeptal ten předemnou, takže co hodláte dělat s cenou studentských jízdenek?" - Nevím, odkud byl, ale Semesterticket (na 6 měsíců) tady stojí 145 euro a dá se s ním dojet na západ do Kaiserslauternu (cca 70 km a na východ do Würzburgu (170km), tak nás bylo víc, co jeho dotaz nepochopili - a ti, kteří studují v Mannheimu alespoň dva semestry ho navíc na první semestr dostanou zadarmo).

Potom následovala další kulturní vložka (a tydýt co hrál na kontrabas měl čepici) a pak byli představeni zástupci důležitých úřadů - týkajících se hledání práce, ekonomiky, marketingu města atd.

Na závěr opět hudební doprovod a pak už se všichni hrnuli ven, protože bylo nachystáno občerstvení a "Welcome boxy".

Tak jsem si dala dva chlebíčky, popovídala si trošku s paní, která se zabývá ekonomií, vyzvedla si Welcome box a vydaly jsme se s Asukou domů.

Welcome box má jednu závadu - je celý z papíru a to i ouško, za které se nese. A pokud s ním poběžíte, abyste stihli autobus, tak je dost možné, že vám v ruce zůstane jenom ucho (takže máte smůlu a fotka nebude).

Každopádně jsme autobus stihly, a tak jsme tam box začaly vybalovat - v prvním patře je mapka města a tlustá "knížka" plná slev a poukazů, které mají platnost celý rok (takže je rozhodně nestihnu všechny spotřebovat) a dva balíčky kapesníků (jako bych jich doma neměla 500 - a to doslova).

A ve spodním patře je krabička cukrů (budou se hodit, mám ho tu jenom kilo), hrnek (bohužel ne I love Mannheim, ale Fashion) a červená deka!

Ale docela mě zarazilo, že na té akci nebyl přítomný nikdo jako zástupce univerzity (a taky to, že nás vítají po dvou měsících, co tu jsme, někteří jsou tu dokonce už čtvrt roku).

A dnes (čtvrtek) jsem měla přednášku dějepisu, tak nás oslovili "zástupci za studenty dějepisu/fildy" (nevím, co byli vlastně zač) a upozornili nás, že bychom rozhodně měli jít příští týden volit do studentského parlamentu (letáčky a plakáty kandidátů a stran jsou fakt všude, tak jsem si jich pár vzala, abych se mohla rozhodnout, koho nezvolím).

A pátek se blíží :)))


Tez
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peta Peta | Web | 26. října 2013 v 19:56 | Reagovat

A pohled nedošel? :'(

2 Tez Tez | 27. října 2013 v 20:28 | Reagovat

Pohled došel, to se neboj, odpověď dorazí během týdne ;) Už visí hezky na zdi ;)

3 Peta Peta | Web | 28. října 2013 v 18:50 | Reagovat

Chci fotodůkaz! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama