Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Odpočinkový víkend

9. prosince 2013 v 12:24 | Tez |  Obrázky
Jelikož jsem měla během týdne dvě zkoušky, na víkend jsem si naplánovala klidový režim. V pátek jsem vyřešila nějaké resty (jako například nákup, dopsání deníku a podobně). Odpoledne se již tradičně ozval Markus (alias bohatý Němec č. 1, který má rád Asiatky), jestli mám nějaké plány na večer, že se v Mannheimu má sejít s nějakými kamarády, jestli se nechci přidat). Tak jsem řekla, že ne, protože jsem měla naplánováno hraní her a koukání na filmy :D

No ale večer se ozval Timo, že je Markus stále v Mannheimu a pak by mě mohl odvézt k němu (tak jsem se nechala zmanipulovat a přidala se).
Bleskově jsem se sbalila (samozřejmě i foťák) a vydala se do Azteca Mexicana (už po třetí).
Markus mi představil kamarády, se kterými bydlel v Japonsku - Němce Hennera (divné jméno) a Francouze Davida. Pak vyprávěli plno historek z Japonska (které chci zase rychle zapomenout), najedli se a kolem půl dvanácté jsme nabrali Tima a jeli k Markusovi.

Jazykem večera byla kvůli Davidovi angličtina, ten snad nakonec mluvil ze všech nejvíc. Hodně mě pobavil Henry, pořád opakoval jak jsem hrozně cool a potom, že Timo je "manliest man" a jestli se k němu vůbec hodím :D

O půl páté jsme šli spát a v poledne vstávali. Tentokrát Timo obsluhoval mě, udělal omeletu a pak jsme se vydali do Wormsu.
Nejdřív jsme šli do muzea Nibelungů, bylo to trochu otravné, protože tam měli audioprůvodce, žádné panely s textem, takže pokud se člověk chtěl něco dozvědět, musel poslouchat. Navíc jsem si na poslední část prohlídky bohužel změnila audio z "textu" pro dospělé na text pro děti, takže jsem akorát prskala, jaký jsou to blbý kecy.

Potom jsme se přesunuli a viděla jsem Dom. Je to zase patlanina od románského slohu po baroko, ale vypadá to pěkně a je to opravdu monumentální stavba (z 10. století, pokud se nepletu).

Nestihla jsem bohužel synagogu a pár dalších věcí, které jsem chtěla vidět, takže se budu muset ještě do Wormsu podívat.
Nakonec jsme byli ještě na vánočním trhu, kde jsme si dali Reibekuchen/bramboráky a pak jsme se ještě vydali najít synagogu ale v zimě a tmě jsme to nakonec vzdali a jeli domů (k Timovi). Chvíli jsme se dívali na televizi, v sobotu v Německu můžete koukat buď na Supertalent s velmi pochybnými talenty (a hromadou mladých kjásných hošanů, kteří postoupí do finále) nebo na pořad "Elton zockt" ("Elton hraje hry"), kde Elton (netuším, kdo to je) soutěží proti dalším třem lidem v různých disciplínách (od časování sloves přes řízení auta a chození po visuté hrazdě). Vítěz může získat až 100 000, Elton hraje pořád a ti tři zbývajícící se po kolech střídají. A pokud někdo prohraje, má tři "věci", které mu zajistí, že ještě nemusí vypadnout (pokud prohraješ, spálí ti skříň s oblečením, boty, nebo třeba přítelovy doutníky - jediná ženská v soutěži, dala jako zástavu drahé boty, Dirndl a doutníky svého přítele - všechno prohrála).
V neděli jsem pak měla podruhé v Německu rodinný oběd (poprvé s mojí vlastní rodinou na konci října), teď s Timem a jeho rodiči.

Než jsem domů, tak jsme ještě hráli Mario Kart, tak Timo viděl, jak se vztekám, když prohrávám.

Večer ještě přišla Asuka a Karen, Asuka udělala Currywurst, a potom jsme se koukaly na Team America World Police a pak holky šly zase domů (asi o půl jedné).

Dneska si ještě trochu oddechnu a od zítřka zase začne studijní režim (příští týden zkouška ze středověku a odevzdání anglické recenze).

A na závěr samozřejmě fotky z Wormsu:
umění na výstavě o Nibelunzích domeček naproti muzeu

a to slavné muzem :)

Santa Claus s balónky a jeden z (mnoha) draků

další draci a kašna


podzim a lešení kolem dómu

a konečně dóm

a vnitřek katedrály, barokní oltář, gotická klenba a rozeta (a zvláštně umístěné varhany) a jedna z vitráží (zvenku jsou nebarevené).

To je pro dnešek vše, zase se někdy ozvu :)

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama