Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Prosinec je tu!

1. prosince 2013 v 19:15 | Tez |  Den za dnem
Utíká to jako voda.
Už tu máme prosinec, otevřela jsem první okénko na adventním kalendáři (od Kinder, nemůžu se dočkat, až se někde objeví Schokobons), a taky to znamená, že mě příští týden čekají dvě zkoušky. První v pondělí - týká se reformace (to by měla být pohodička) a druhá ve čtvrtek (přelom 19. a 20. století) kvůli které strávím většinu týdne v knihovně (sláva Uni Mannheim, která vám většinu knížek nepůjčí doma, ale za to má knihovnu otevřenou do půlnoci, abyste měli dostatek času na studium). Čtvrtku se bojím o dost víc, protože spíš než o odpovídá otázek půjde o esej o proměně společnosti. Ale už jsem si to naplánovala, za odměnu si pak půjdu nakoupit nějaké Reclamy (žluté knížečky za pár eur). Ve čtvrtek večer se pak sejdu se svojí Japonskou klikou (samozřejmě předtím již tradičně půjdeme obědvat do Taksimu, protože je přece Dönnerstag, takže se jí Döner (pro negermanisty, čtvrtek je správně Donnerstag, ale my cizinci si užíváme, že to takhle můžeme zprasit).
Plány na víkend nemám zatím nijak konkrétní, každopádně si chci připravit podklady na tu extrémně těžkou zkoušku ze středověku, kterou budu mít 17. prosince, a sepsat recenzi na knížku o posedlosti a vymýtání (výstup pro víkendový kurz), kterou musím odevzdat do 20. prosince. No a samozřejmě se oddám vánoční atmosféře a hektickému shánění dárků.

A i když se to nezdá, včera byl můj 100. den v Mannheimu (to, že jsem byla mezitím doma, se nepočítá). Tento velevýznamný den (řadící se vedle mých narozenin a svátku) jsem tentokrát neslavila s Asuka (která přijela ve stejný den), ale s Timem (fanfára.... našla jsem si Němce/přítele).

To je pro dnes asi vše, předpokládám, že zítra se podělím o své dojmy ze zkoušky z reformace (ale měly ty to být fakt v pohodě). A ve čtvrtek tady možná budu brečet, jak se ta druhá zkouška nepovedla (snad ne).

A taky jsem konečně začala číst Kafku (poté, co k tomu nejsem nucena referátem, se ráda začtu).

Užijte si týden, a jestli bude doma sníh, tak sem nějaký pošlete :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama