Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Písničkově

18. ledna 2014 v 22:47 | Tez |  Den za dnem
Poslední článek končil zmíněním kina.
V kině jsem opravdu byla, na druhém dílu Hobita a byla jsem hodn zklamaná. Prostě filmy podle knížek budou pro čtenáře většinou zklamáním (nedávno se mi to opět potvrdilo s Kmotrem a teď i s Hobitem).


- SPOILER ALERT!!! - (pro ty, kteří snad knihu nečetli/chtějí se na film podívat, radši přeskočte tenhle odstavec)

Film má 161 minut, nudit jsem se začala přibližně po půl hodině, když se rozloučili s Meddědem (ani jsem nepochytila, jak se vlastně jmenoval v angličtině). Každopádně změn bylo plno už od začátku. Meddědovi se vlastně vecpali do domu, to by ještě nebyla taková tragédie, hlavně když je akce (aneb přivřeme hostiteli tlamu do dveří). Cesta temným hvozdem (nebo jak se jmenuje) začala dobře, akorát nikdo nespadnul do řeky a pavouci se objevili velmi záhy. Naštěstí byl jenom jeden záběr na jejich "obličeje" s očičkama a ani 3D je nedělalo nějak extra strašidelné. Jedinkrát jsem se lekla (ale měla jsem to čekat), když pavouk na konci boje vyskočil odnikud (ale to mohl klidně vyskočit trpaslík a stejně bych se lekla). Potom přicválali elfové s kráskou Tauriel, která zachránila Killiho (a zamilovala se do něj), a odvlekli trpaslíky do své pevnosti.
Bibla díky prstenu samozřejmě nechytili, všechny zachránil a společně utekli/ uplavali v prázdných sudech. Ale ne jenom tak. Objevili se skřeti? do toho trpaslíky pronásledoval Legolas! a Tauriel a odehrála se "mega epická vodní bitva" kde se skáče po trpasličích hlavách a hází sekerami a meči (a Killi je zraňen šípem).
Pak se trpaslíci nechají propašovat do Jezerního města, kam je pronásledují skřeti a elfové, nakonec jsou slavnostně uvítání a vypraveni na cestu do Ereboru (kam mimochodem Bilbo vyrazí jenom s 9 trpaslíky (4 zůstanou v Jezerním městě, protože Killi je zraněný a Thorin je lakomec).

Tak dojdou k hoře (bez poníků z města), propadnou zoufalství, když se neobjeví tajné dveře (ještě, že je Bilbo "najde" a Thorin chytí padající klíč - vzrůšo). Pak pošlou Bilba pro arcikam, ale tomu chudákovi spadne prsten, tak ho Sherlock Drak Šmak hned objeví. Nakonec se dokonce trpaslíci rozhodnou Bilbovi pomoct (protože se tak dlouho nevrací) a pomalu se chýlíme ke konci (volejte sláva a pět dní se radujte!).

Šmak je šprýmař, proto si s trpaslíky hraje na honěnou a nechá je vyrobit obrovského pozlaceného trpaslíka, ve kterém se uvnitř skrývá roztavené železo (nebo něco podobného), čím ho hodlají utopit/zadusit/opařit/zabít. (Pořád chybí tak půl hodina filmu a vy víte, že se úplně zbytečně namáhají, protože pokud mají být filmy tři, tak draka Šmaka prostě nemůžou zabít trpaslíci v Ereboru). Kupodivu jim plán nevyjde, Šmak se naštve a letí vyplenit Jezerní město (ještě ,že tam už na něj čeká Bart s šípem).

Na závěr ještě Bilbo duchaplně pronese: "What have we done?" a utrpení je u konce.

- KONEC SPOILERU -

Takže jsem těžce zklamaná, ačkoli při odchodu jsem zaslechla nějakého pána, že to nečetl a líbilo se mu to (přibližmě literaturu masám). Ale aspoň mám 3D brýle (třeba budou fungovat na naší televizi, a do kina zase pěkně dlouho nemusím.
A taky jsem nadšená ústřední? písničkou - I See Fire od Eda Sheerana


A aby těch zklamání nebylo málo, tak jsem se včera (v pátek) dívala na poslední díl třetí série Sherlocka, a pozor, nejen, že se nelíbil mně (což jsem čekala), nebavil ani Tima (a to skousnul první dva díly).

Stále pracuju na seminárkách, zatím bojuju s Kafkou, ale to do konce týdne (zítra/pozítří) zvládnu a pak se vrhnu na fonetiku.

Spolubydlící se stále neobjevil, ale v pátek se v jeho pokoji něco dělo. Půl dne byly před dveřmi do jeho pokoje dva pytle nějakého prášku - něco na srovnání podlahy? a naše vstupní dveře byly půl dne jenom tak otevřené (zavírala jsem je aspoň pětkrát). Tak pevně doufám, že v pondělí mu zase nastěhují všechno dovnitř, on se taky nastěhuje a přijde se představit.

Do toho je tu stále Ebru, které ovšem přijede v pondělí maminka a spolu se vydají na cestu Budapešť - Vídeň - Praha, vrátí se kolem 30. a pofrčí domů. Dnes se vrátila Alina, ale jenom na týden, potom taky definitivně domů.

Navíc jsem se od Ebru dozvěděla, že tu budu mít pravděpodobně dvě Turkyně (prosím ať nekouří)...

Dneska jsem byla odpoledne na skoro double-date (Timo se učí). Ivanka a Markus jsou sice fajn, ale že by se tohle muselo opakovat každý týden, si nejsem jistá, když jezdí do Mannheimu, aby si dali kafe (asi budu muset kafe koupit, a pak nebudu muset ze svého útulného bydlení vůbec vycházet). Markus měl jako obvykle několik svých hloubých nápadů, tak jsme ho s Ivankou na oplátku šikanovaly. Nejvíc se ho dotklo, když jsem mu řekla, že je moc hubený. Pak přišla na přetřes moje introvertnost (což mi vlastně skoro nikdo nevěří) a pak plánovaný výlet do Prahy (to se chtějí oba připojit, tak uvidíme).

Myslím, že to pro dnešek stačí, v průběhu sepisování jsem si zaskypovala domů (skvělý způsob, jak si zlepšit náladu) a na závěr písnička, kterou mi dneska poslala Asuka (zpěvák je mi dost nesympatický a písnička otravná, ale to video je pěkné): Sie ist weg - Löwe.


Hezký zbytek víkendu

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama