Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Jak na nový rok?

11. února 2014 v 19:14 | Tez |  Den za dnem
Pevně doufám, že tohle přísloví se vztahuje opravdu jen k prvnímu lednu, protože pokud by můj letní semestr měl probíhat po vzoru dneška, tak mě asi na konci odvezou do "Irrenanstalt" (pro negermanisty - blázinec).


Den začal celkem pohodově, budík v 7, sprcha a snídaně. V 7:57 jsem odjela autobusem do školy a zamířila jsem s Terkou na "Einführung in die ältere deutsche Literatur und Sprache". Nevím, co přesně jsem čekala, ale opravdu jsem nečekala, že se budu učit Mittelhochdeutsch (zhruba 1050-1350).

Poté měla následovat dějepisná přdnáška o 20. a 21. století, na kterou se mnou chodí taky Asuka. Bohužel jsme se pak od spolužaček dozvěděly, že přednášky budou až od třetího týdne. Škoda.

Bylo zhruba čtvrt na 11 a my jsme měly čas do 15:30, tak jsme se vydaly do města.

První zastávkou byla poštovní schránka (pohled do Malajsie je konečně na cestě) a pak zastávka v Thalii (knihkupectví).
Úspěšně jsem si koupila slovník Mittelhochdeutsch a objednala si gramatiku, která by měla dorazit zítra (to, že mám 3. vydání z roku 1885 místo vydání 36. z osmdesátých let snad bude jenom drobný detail, který mi nezpůsobí žádné problémy - a kdyby náhodou ano, tak je slovník Mittelhochdeutsch i na internetu).

Potom jsme šli do H&M, kde jsem objevila modrou vzorovanou mikinu s krásnou měkoučkou kožešinkou uvnitř, bohužel jenom ve velikosti L, takže jsme pokračovaly do jiného H&M, kde byla modrá pořád jenom v L, ale zelená v M.
Mikinu jsem si koupila a pak jsme došly na Döner (protože byla menza ještě zavřená) a potom do Kaufhofu (protože jsem od Timových rodičů dostala poukaz).
Našla jsem tam řetízek na krk a černo-zelený svetřík.

Kolem jedné jsme byly zase ve škole a čekaly v kavárně. Já jsem si přeložila část textu z Mittelhochdeutsch do hochdeutsch (slovíčka přeložená mám, ale ještě v tom musím anjít nějaký smysl) a Asuka řešila změny v rozvrhu.

V 15:30 začala přednáška z úvodu do synchronní jazykovědy (nebo jak se to překládá do češtiny) a v 15:43 skončila. Náhrada za přednášející nám odprezentovala program semestru a tutoři se představili.

Jo, super den, zítra to bude podobné, ale to už vím, že prostřední hodinu nemám,takže pojedu během té dlouhé pauzy radši domů.

A včera jsem nakonec na Stammtischi byla. Seznámila jsem se s dalším holkama z Prahy (ale vlastně Slovenkou a Arménkou) a pak jsem se bavila s holkou z Litvy (i když mi chvíli trvalo, než jsem si ujasnila, jestli z Litvy nebo Lotyšska).


Zase se časem ozvu

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama