Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Migrény a čarodějnice

26. února 2014 v 22:07 | Tez |  Den za dnem
Předem se omlouvám, že jsem se zase dva týdny neozvala, ale jsem dost vytížená (nečekala jsem, že to bude tak náročné).
Ale na druhou stranu poslední dobou nejsem tak líná sepisovat svůj deník (a že jsou ty zápisy poslední dobou dost dlouhé - pořád jsem ještě víceméně nadšená začátkem semestru), takže aspoň něco.


Ve třetím týdnu semestru to konečně došlo tak daleko, že už jsem měla všechny předměty.
Jsem o dost spokojenější než v zimním semestru, akorát ten plný pátek není tak super (ale zato mám volno v pondělí).

Úterky jsou otravné dny/nutné zlo. Začínám v 8:30 s "Mittelhochdeutsch", kteoru mám s Terkou, a tam jsem tou otravnou co ruší v hodině. Potom přednáška o vztazích Evropy a Ameriky (přednášející přednášel i v Americe a má moc hezkou anglickou výslovnost).
Ve 12 je čas na oběd v menze (zdražili, ale přesolená jsou jídla pořád) a potom mám zhruba tři hodiny volna - ty vyplňuju čtením textů o Maxmiliánovi I., překladem Erec z Mittelhochdeutsch do současné němčiny (a případně češtiny) nebo čtením o tom, jak by se měl psát epos, nebo jak si kolem roku 1200 mysleli, že by se psát měl.
Od půl čtvrté pak přednáška "Úvod do synchronní jazykovědy" vlastně to samé jako ÚGER, ale mnohem lepší.
A pokud my neujede autobus před nosem, tak jsem kolem půl šesté doma. Včera jsem byla dokonce velmi pilná, po příchodu domů jsem dočetla článek o eposech a pak jsem si připravovala referát na dnešek (česká historie v deseti minutách).

Středa je asi mým nejoblíbenějším dnem. Od 10 mám přednášku o "Digitale Sprachressourcen" (digitálních jazykových zdrojích? zabývají se např. tvorbou online slovníků). Postupně se přednášející mění, stejně tak i témata, ale zatím se mi to líbí (a musím akorát napsat protokol, abych dostala kredity).
Následuje oběd v menze a pak cesta do historickéh institutu v L7 (asi tak 200 metrů od zámku), kde se po rozvrzaných schodech musím vydrápat do třetího patra, kde mám tři hodiny času (nejezdím v tak dlouhých pauzách domů, protože se znám, a vím, že bych doma nic neudělala).
Dneska jsem se věnovala Maxmiliánovi (přesněji článku o jeho rodičích) a trochu jsem si cvičila referát.
V tutoriu jsme byly jenom tři plus tutorka (protože bylo dobrovolné, tak se na to všichni vykašlali, a ta třetí holka tam minule nebyla, takže to nevěděla).
Líbilo se mi, že v referátech konečně nešlo o obsah ale spíš o další faktory - postoj, hlas, gesta, dozvěděla jsem se pár věcí (a budu muset vymyslet nějakou strategii, co dělat během referátů s rukama).
Potom jsem si popovídala s tutorkou (v současné době doktorandkou), jestli to bude pokračovat dál, tak se třeba každý týden seznámím s někým dalším (minulý týden to byla jedna spolužačka).
A následovalo 200 metrů zpět na zámek a znovu Mittelhochdeutsch. Dneska se naše hlasitost asi zvýšila, takže si přednášející pak preventivně stoupla do prostředku třídy. Jo, příště už se nebudeme bavit, budu radši číst o Maxmiliánovi nebo Ereca, kdyby tam nebyla povinná docházka, tak tam ani nelezu.
Samozřejmě, že nám ujel autobus, takže doma jsem byla kolem půl osmé. Od oběda jsem nic nejedla, tak jsem nejdřív zlikvidovala mozarellu a rajčata, potom jsem si chtěla udělat toasty. Jenomže toustovač nefunguje, tak jsem se dala do vaření. A tím se vlastně dostávám k těm čarodějnicím.

Určitě jsem zmiňovala, že mám jako spolubydlící dvě Dánky a dvě Turkyně.
Dánky jsou jako siamská dvojčata, studují to samé, mají stejné předměty, chodí na stejný jazykový kurz, vaří spolu, jezdí spolu na výlety, hrozně rády si pouštějí rádio v kuchyni.

Turkyně jsou tak rozdílné, že to snad víc ani nejde. Na začátku sice vypadaly jako kamarádky, ale to byl asi jenom klam.
Turkyni, která bydlí vedle mě, jsem už dva týdny neviděla.
Turkyni, která bydlí naproti, vídám pravidelně v pátek a sobotu v kuchyni spolu s dalšíma 3-4 Turkyněma. To je ta čarodějnice (vzhledově, chováním, ani mi není příjemné s ní být v jedné místnosti).

Každopádně slety už se nekonají jenom o víkendu ale očividně i ve všední dny (a minimální počet zúčastněných jsou čtyři).

Zatímco jsem vařila (protože někdo rozbil toastovač), Turkyně jedly a mluvily tou hatmatilkou (místy mi to znělo jako polština - ne slovy, ale výslovností).
Ke svým současným stravovacím návykům se radši ani nebudu vyjadřovat.

Zítra mě čeká jenom seminář o Maxmiliánovi (ještě mi zbývá přečíst asi 6 stránek o jeho rodičích) a pak samozřejmě tradiční Dönerstag (Döner k obědu) s Asukou. A potom bych se ráda pokusila uvařit zelňačku...

A jak jsem měla v minulém semestru pátek volný, tak ho mám v tomhle semestru úplně nacpaný. V 8:30 začíná tutorium k "lepšímu ÚGERu" - banda holek, tutor a de Saussure. Potom dvou hodinová pauza mezi desátou a polednem (protože kdo by chtěl obědvat) a následují tři dějepisné přednášky.
První o Napoleonovi (nebo spíše "jeho" době), druhá o institucích v pozdním středověku až po rok 1800 (po dvou přednáškách si pořád nejsem úplně jistá o co vlastně jde) a nakonec přednáška o pojmech renesance, antika, evropa (taky si ještě nejsem úplně jistá o co jde, ale každopádně se přednášející dobře poslouchá). Hotová jsem v 5.

Když dorazím domů, vydám se na nákup (nakupuju vlastně jenom v pátek a v pondělí), klidím si bordel v pokoji, občas se přemůžu a dokonce i zametu, protože mám v pokoji věčně hromady písku a kamínků a prachu.
Přijede Timo a vaříme ve společnosti čarodějnic (nebo jedu k němu a mám od nich pokoj).
No a po "víkendu" mám v pondělí opravdový víkend jenom pro sebe (protože i kdybych chtěla něco udělat, což chci, tak to stejně nezvládnu, protože musím načerpat energii na další týden).

O víkendu jsem si s Timem a Asukou udělala výlet do Speyeru a v neděli jsem seděla v kavárně ve Wormsu (Speyer je o dost hezčí).

Tady to ukončím, protože už se mi klíží očička a ještě musím dočíst toho Maxmiliána.

Dobrou noc

T.

PS: sypu si popel na hlavu a příště budu na Mittelhochdeutsch zticha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama