Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Babylon

9. března 2014 v 23:04 | Tez |  Blábolím
Ano, frekvence mých příspěvků je v poslední době hrozná (jednou za dva týdny), ale už není nutně potřeba psát znova a znova o každém předmětu, který mám.
Většina je naštěstí dobrá, ale některé jsou hrozné (protože ačkoli jde o zajímavá témata, učitel to prostě neumí podat - mluví, mluví a vlastně nic neřekne).
V případě jednoho historického předmětu (Instituce od středověku po rok 1800 - vysvětlování, jak fungovala společnost), je možná problém v tom, že ho navštěvuje i hodně Gasthörer (důchodců), kteří pravděpodobně nemají ty znalosti, které my už máme například po absolvování Propädeutikum Mittelalter.


Čímž vzniká komická situace. Studenti, kteří musí na konci semestru absolvovat z předmětu zkoušku, poslouchají něco, co už x-krát slyšeli, umí to, takže si nedělají poznámky a ve finále se nebudou mít z čeho učit, kdežto důchodci se dozví plno nového poznámky si ve většině případů nedělají a zkoušku skládat nemusí.

Což mi připomíná jednu diskuzi, kde jsem se dozvěděla, že učitelé jsou pitomci bez vědomostí, a každý věděc s vědomostmi by mohl z fleku učit, protože učení je jenom o vědomostech.

***

Viděla jsem 1. díl nového Spidermana. Celý (Timo neměl tolik nervů a víc rozumu než já). Asi jsem částečně masochista a nerada nechávám věci nedodělané, ale na další díly se určitě koukat nebudu.

***

V sobotu jsem byla na "narozeninové snídani" u Kiry (má spolužačka). Vzala jsem s sebou i Tima, tak nás bylo nakonec 7. Ve složení 5 Němců, 1 Číňanka a já; 4 historičky, fyzik, biotechnolog, ekonomka.

Číňanka byla hodně zvídavá, takže nejdřív zpovídala Tima, ohledně geneticky upravovaných potravin a dalších biologických věcí, pak se dostala i k fyzice a nakonec jsme přešli až k Bohu a náboženství.
A abychom jenom nejedli, tak jsme pak hráli Tabu (máte slovo, které musí váš tým uhádnout, ale zároveň pět slov, která nesmíte vyslovit, např: Datum - den, měsíc, rok, kalendář a to poslední si nepamatuju).

Taky jsme se od Kiry dozvěděli, že prý s Timem vypadáme podobně (i když ona brýlatá blondýna má co říkat s brýlatým blonďatým přítelem :)).

A ještě v pátek se mě Kira během institucí ptala, v jaké jazyce přemýšlím. Dobrá otázka. Ale nějak nevím, jak správně odpovědět. Teoreticky by to měla být čeština (což momentálně taky je, když píšu česky), ale ve většině případů mám dojem, že je to angličtina. Mám dojem, že je to pozůstatek z minulého semestru, kdy jsem se spolubydlícími i většinou výměnných studentů mluvila anglicky a ve škole se moc nezapojovala, takže to byl domimantnější jazyk.

Ale v tomhle semestru to nedává moc smysl. Se spolubydlícími (pokud vůbec) mluvím Německy (s Dánkami, s Turkyněmi v podstatě nemluvím), s Timem jenom německy, anglicky akorát s Asukou a případně dalšími výměnnými studenty, česky akorát s Terkou, a ve škole se dokonce i zapojuju (je lehký být nejlepší ve skupině, když máte za sebou 3 semestry fonetiky a zase děláte základy). Čtu hromadu německé literatury (hlavně odborné), každý týden nějakých 20 stran (ok, to není na týden tolik, ale při mé vytíženosti to stačí), dneska jsem si četla i noviny. Ale stejně jsou chvíle, třeba cesta od tramvaje domů, kdy jsem sama se svými myšlenkami a najednou si uvědomím, že přemýšlím v angličtině.

Asi je to tím, že češtinu jsem spíš vytěsnila a na přemýšlení je němčina moc těžká - musela bych zároveň přemýšlet i nad gramatikou?

No nevím, ale místy mi to skoro nahání strach.
(Ještě, že těch jazyků neovládám víc)

***

Nevím, jestli jsem to zmiňovala, ale na Velikonoce se chystám na výlet domů i s Timem. A kromě toho, že znovu (po dlouhé době) uvidím svoje nejbližší, tak se hrozně těším na naší vanu! Zvlášť teď v "zimním období" jsem na ní myslela dost intenzivně a sprcha 1x2 metry ji prostě nenahradí.

***

Je to taková splácanina, ale tohle není látka, kterou bych v téhle formě zapisovala do deníku, tak ji mám aspoň tady.
Příště zase něco o tom, čím mě zaměstnává škola.

Tez

PS: Dneska jsme dočetla Továrnu na absolutno od Karla Čapka. Skvělá knížka (i když sám částečně tvrdí opak).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama