Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Rozšiřování obzorů

10. března 2014 v 21:34 | Tez |  Blábolím
směrem k novým slovíčkům.

Die Gemüter - city,
heikel - choulostivý,
der Heinzelmännchen - pidimužík, skřítek,
vergällen - ztrpčit, otravovat,
der Meißel - dláto,
slova, která ani nejsou ve slovníku, ale především

unausstehlich.


Čili nesnesitelný, protivný. Takové slovo už jsem dlouho hledala, protože hassen . nenávidět, je na můj vkus příliš silné a nesnášet jako samostatné slovo nemají a musí se to dlouze opisovat například skrz: ich kann es nicht vertragen.

Unausstechlich je přesně to slovo, které použiju, pokud chci popsat své spolubydlící (teda Tureckou sekci).

Jo, vím, že už jsem s tím nadáváním na spolubydlící asi trapná, ale to se prostě nedá. A na svou obranu dnes musím podotknout, že jsem dokonce "promluvila" s čarodějnicí.

Začalo to už vlastně včera v noci. Stává se pomalu tradicí, že se některá z mých spolubydlících vrací domů kolem půlnoci, většinou v doprovodu někoho dalšího, tak pak hlasitě konverzují na chodbě, případně dělají randál v kuchyni (podobné to je pak při odchodech, kdy vyhrává ten, který zvládne dveře zabouchout nejhlasitěji).

Ráno jsem pak byla velmi překvapená, když jsem se "přilepila" na záchodě. Tedy přesně se mi přilepily ponožky k podlaze, na které bylo několik stop od podrážek, lepily a tak tam už byla nalepená hromada vlasů a chlupů a bordelu (tak nevím, jestli si chlapec(chlapci), který včera dorazil omýval podrážky nějakým sladkým nápojem.
Ale tak stane se.

Bohužel se přesně to samé stalo i na druhém záchodě. Tam byl ovšem ještě bonus v podobě louže pod záchodem (původně jsem myslela, že záchod možná protéká, ale nee, to chce fakt talent).
Když dorazila uklizečka, tak jsem radši ani nevycházela z pokoje, protože bych pak pravděpodobně musela diskutovat o tom, jaká jsme prasata, a jak to řekne Hausmeisterovi.

Kolem poledne jsem se vydala na nákup (a koupila si novou kytičku, protože ta nejmladší to nějak nedala - spíš jsem asi nevěděla, jak o ní pečovat; guzmánie stále roste a zdá se, že u orchideje taky něco klíčí!) a po návratu jsem v kuchyni našla tři Turkyně - 2 spolubydlící a kohosi dalšího. Jedna ze spolubydlících si v klidu voskem odstraňovala během hovoru chlupy z rukou, když bylo třeba, tak jí vetřelec pomohl. Od čeho taky je kuchyňský stůl.

Pak vosková královna odešla, tak jsem zůstala jenom s vetřelcem (č. 1) a čarodějnicí.
Sebrala jsem všechnu odvahu a v podstatě poprvé za naše již více než měsíční soužití s ní promluvila. Zhruba takhle:
"Víš, často tu máš hodně kamarádek."
"Jo. (A máš s tím jako problém?)"
"No a bylo by fajn kdybys třeba mohla předem napsat nějaký lísteček, že někdo přijde."
"Jo."
Na víc už jsem se nezmohla a teď mě napadá, jestli mi vlastně vůbec rozuměla.

Každopádně o hodinu pozděj už sedělo v kuchyni 6 lidí u snídaně/oběda (ve 2 odpoledne, stejně si myslím, že to byla spíš snídaně). Vosková královna, čarodějnice, asi Vetřelci č. 1 a 2, a potenciální prase č. 1 a 2. Stále mám pochybnosti, jestli nás tu opravdu bydlí jenom 5.

Tento týden mám službu, co se vynášení odpadků týče. Tak jsem vynesla odpadky, které teoreticky měla včera vynést spolubydlící, nevadí. Taky jsem odnesla plasty a papír, které se už do těch beden ani nevyšly.
Ale co mě naštve je, když je odpadkový koš za jediný den plný!!!!!!
Takže zítra ráno opět vynesu koš a jestli ho večer potkám zase plný, tak se na to vykašlu a odpadky už vynášet nebudu.


Ufff. Akorát jsem se zase naštvala.

Takže mé nové oblíbené slovo je unausstehlich, nikdy nebydlete s nikým, koho neznáte (hlavně pokud neznáte jejich úklidové návyky), a hlavně nebydlete s Turkyněmi!!!

A nebo se tolik nestarejte o pořádek svého bydlení, pak to nebudete hrotit tolik jako já.

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama