Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Asi naposledy

8. července 2014 v 23:20 | Tez |  Den za dnem
Dneska se ozývám asi naposledy, přece jenom 25. už budu opouštět Mannheim.

Za poslední měsíc (co jsem se neozývala) se událo plno věcí. Mám už tři známky, "úvod do germanistiky" za 2,7, Mittelhochdeutsch nakonec za 3,7 (ale pořád úspěch) a Napoleona za 3,0.
Chybí mi finální úpravy na seminárce na Maximiliána (a vlastně vůbec není o Maximiliánovi ale českých dějinách v době Jagelonců/Habsburků, navlékla jsem to na dvojsvatbu 1515 ve Vídni).
Stále čekám na výsledky americko-evropských vztahů (ale to jsem asi nedala) a renesance/antiky.
Do 15. bych měla mít zpět oznámkový protokol (který jsem naštěstí sepsala už o velikonočních prázdninách).

Už jsou to skoro dva týdny, co odjela Asuka, tak je mi tu občas smutno.
Ve stejné době tu byl na návštěvě čerstvý bakaláč Tomáš (moc dobrých zpráv s sebou ale nepřivezl). Ale aspoň jsem se konečně potkala v Heidelbergu v Kačkou :) (po tom roce, co jsme 20 km od sebe).

Včera měl Timo poslední zkoušku, tak jsme potom byli na (moc dobrém) sushi a jelikož je naproti národnímu divadlu, stavili jsme se tam. 21. jdeme na Bouři od Shakespeara. Tak doufám, že ho nezprzní tak, jako zprznili Lessinga (Emilia Galotti v Heidelbergu).

Zbytek Německa samozřejmě žije fotbalem, naštěstí nejsem v centru, kde by troubila auta (akorát mám díky sousedům celkem dobrý přehled o počtu německých branek). Takže Německo to letos možná vyhraje, když stihlo Brazílii naflákat za prvních 25 minut 5 gólů (ještě, že nejsem Brazilka).

Pomalu balím, dnes jsem dokončila odzdobování zdi. Je taková holá, otrhaná, měli by to vymalovat. Mám z toho velmi skličující dojem.

A co se týče všedních dní, tak jsem dost často v knihovně (aspoň mám sport, když šplhám do čtvrtého patra).
Minulý týden jsem taky sportovala, hodinu jsem pobíhala po Mannheimu, než jsem se konečně vrátila do dm, kde jsem začala a vytiskla tam 101 fotek (nechtělo se mi věřit, že fotka 9:13 stojí 19 centů). Bohužel bez množstevní slevy, ta je jenom na ten hnusný patvar 10:15 (zloději).

A abych si mohla opět postěžovat. V jedné z knih, které se týkají Jagelonců jsem našla na dvou stránkách dvě stejné chyby (místo 1471 napsat 1571 je fakt hustý).

Stále ještě čtu Baader-Meinhof Komplex, který jsem dostala od Tima. Už to čtu opravdu dlouho a hlavně Baader mě opravdu vytáčí (ukázkový spratek). Už mi zbývá posledních 200 stran (ze 650), tak jsem zvědavá, jestli to do konce týdne stihnu.

To je pro teď opravdu všechno, děkuji všem, kteří sem nakoukli či pravidelně četli ty mé nářky.
Možná se ozvu z domova, až se projeví kulturní šok.

Hezké léto a super počasí

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama