Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

"První" týden

30. října 2015 v 17:19 | Tez |  Den za dnem
Jak jsem slíbila, opět se hlásím.

Jsem vážně šťastná, že už je pátek a mám před sebou trochu odpočinku. Celý týden byl dost náročný, ale většina problémů se vyřešila.

Pondělí začalo s bratry Gracchy (nebo také prohlubujícím dějepisným modulem). Profesor Freitag (který ale učí am Montag - hahaha, vtip) si mě spletl a měl dojem že jsem erasmačka. Ale povinnostem neuteču. Odpoledne jsem měla přednášku na téma Heterogenität. Zatím trochu uspávání hadů, snad se to časem zlepší.


Úterý probíhalo ve znamení Auflagen (věci co musím doplnit z místního bakaláře). Nejdřív jazyková didaktika, pak pauza, pak didaktika literatury, pak zase pauza a na závěr ještě seminář k Heterogenität (v tomto případě téma stigmatizace a stereotypizace).
A ačkoli už mám od soboty Semesterticket (jízdenku, díky které můžu jezdit po celém Nordrhein Westfalen), tak pořád chodím pěšky. Takže co se úterka týče jsem nachodila zhruba hodinku a půl. Myslela jsem si, že by mi to mohlo pomoct v nastupující rýmě a bolesti v krku, ale opak je pravdou, spíš jsem se torchu přetáhla, takže jsem ve středu musela vynechat večerní (od 18:15 do 19:45) přednášku z cyklu "Fascinace technikou".

Ve čtvrtek jsem měla už druhý seminář o Médee, a byla jsem za hvězdu! Vydolovala jsem z hlavy nějaké informace o tragédiích a jejich vzniku a byla skoro jediná, kdo mluvit. Potom následovala přednáška na téma "Werbesprache" (reklamní jazyk), která byla ohromně zajímavá.
Po přednášce jsem se vydala domů a uvařila si kuřátko a kašičku. A pak zase do školy. Přednáška s názvem "Usability, User diversity und Technikakzeptanz" (nebýt tam to poslední, myslela bych si, že bude přednáška v angličtině), je pro mě zatím velkou neznámou, v jejím průběhu přepadl záchvat kašle zrovna ve chvíli, kdy se konkrétněji řešily definice. Ale stejně nějak nevím, o co půjde - holt další "Fascinace technikou".
Pak jsem šla nakupovat - v Euroshopu jsem si koupila gumičky, sponky do vlasů, kancelářské sponky a lepící lístečky. Hromada radosti za 4 eura (měla jsem pěknou modrou plastovou gumičku, ale v pondělí ráno mě opustila poté, co se rozpůlila). A zase zpátky domů. A pak zase do školy - na seminář didaktika dějepisu od 18:15 (kdo ty časy vymýšlí). Ale seminář byl příjemný, bylo nás málo a učitel je sympaťák. Tak jsem si zase užila zhruba hodinu a půl chůze (a pomalu mě to přestává bavit).

Pátek už byla celkem pohoda. Dopoledne jsem se vydala do historického institutu, abych vyřešila nějaké podrobnosti ohledně rozvrhu, k obědu jsem si dala curry wurst a hranolky - a velmi dekadentně jsem to pojídala při cestě domů z plastového talíře. Potom ještě seminář "Tatort text" - budeme "zkoumat" staré a neznámé texty. A zároveň jsem zjistila, že se musím přestat hrbit, protože mě začínají bolet záda.

Teď si užívám trochu klidu a na osmou pak s Timem převezeme moje kufry do nového bytu! Stěhuju se! Moc se těším. Konečně si budu moct dělat pořádek v papírech, v oblečení, ve všem. Akorát se mi nechce jít nakupovat, což bude asi třeba.

Tak to by zatím mohlo stačit, na závěr se ještě můžete pokochat mým rozvrhem:Tak zase někdy příště :)

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama