Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Alma mater po dvou měsících

13. listopadu 2015 v 10:35 | Tez |  Den za dnem
Ach jo, snad radši začnu svým týdnem.
V pondělí jsem se po semináři dvě hodiny připravovala na referát (se spolužákem, co má furt na hlavě kšiltovku - ale nemám sílu na to, mu něco vysvětlovat - v Německu holt asi o etiketě a sundavání klobouku v místnosti nikdy neslyšeli). Ale dobrý, mmáme to hotovo. Potom jsem se vydala na výlet. Do Harrenu, což je okraj Cách a je tam pobočka DHL - Timo sice má P.O.Box, na který ta zásilka měla přijít, ale prý to tam nešlo předat, takže jsem musela holt jet tam. Tam je pobočka pošty,y která má každý den mezi 13:00 a 14:30 volno. Já přijela samozřejmě ve dvě. Tak jsem tam seděla a příchozím pak říkala, že mají ještě zavřeno.


Naštěstí to dopadlo dobře a ten balíček tam byl - dvě žárovky do mojí stropní lampy (za chvíli budu odborník).
Po přednášce o "heterogenitě" jsem jela domů. Nejdřív tedy operace žárovky. Bylo to trochu náročné svítit si jenom světlem z kuchyně, ale zvládla jsem to. Vypadalo to, že 4. žárovka není funkční, ale byl to jenom nějaký vadný kontakt, trochu jsem s tím zatřepala a už to jde. A mám konečně krásně světlý pokoj (i když ta stolní lampa by nebyla na škodu).
V úterý to bylo o dost náročnější. Ráno didaktika jazyka, potom didaktika literatury a pak jsem se vydala domů pro potvrzení o studiu (abych ho u Tima oskenovala a poslala domů). Mezitím jsem se taky dozvěděla, že získat můj bakalářský diplom bude ještě pěkná kovbojka.
Ale středa se povedla. Odpadnul raní seminář, takže jsem měla skoro celý den volno (skoro celý den znamená, že jsem musela na přednášku od 18:15). Řešila jsem žádost o stipendium, četla, psala (deník) a tak. Po přednášce jsem se vydala k Timovi, abych oskenovala maturitní vysvědčení a nechala ho zkontrolovat motivační dopis (který se oproti loňsku rozhodně zlepšil). Kolem půl jedenácté se mi to povedlo zkompletovat a oproti loňským 39 stranám se to dost rozrostlo - 58 stran! (Ať žije ekologie)

No ale čtvrtek byl úplně nejhorší. Ráno teda byla Medea - ta je super a opět jsem byla mezi nejaktivnějšími (no nebylo to tak těžké, když je nás tam 26 a aktivní jsme byly 3).
Poté jsem jela domů, trochu odpočívala a vařila (snažím se překonat línou a nezdravou fázi). Ve dvě jsem měla přednášku "Usability, User Diversity und Technik Akzeptanz" (jo jo, fascinace technikou) a poprvé (na třetí přednášce) jsem měla dojem, že trochu rozumím tomu, co nám říká.
Pak jsem měla čas se dál vztekat kvůli svému diplomu. Jako by fakt, že nemůžu na promoci nebyl už tak dost krutý trest, zdá se, že diplomu se nedočkám dříve než příští rok na jaře. Kdo by čekal, že po třech letedch namáhavého studia budu muset ještě bojovat o diplom?
Ale jistě, to, že v Německu vám diplom pošlou klidně poštou nic neznamená. Na prestižní Karlově univerzitě musí být pořádek a nemůže tam dostat diplom do ruky jen tak někdo. Zvláště, pokud studijní referentka preferuje osobní převzetí. To je logické.
Stejně tak logické jako mé členství v klubu platičů. Ano, další trest mé milované alma mater. Na pedagogickou fakultu jsem se zapsala 19.7. 2011. Tudíž jsem od 19. 7. 2015 studentkou pátého ročníku, líná lemra, co není schopná vystudovat včas a dlužím jim za další semester 14 000. Pardon, po odvolání pouhých 9 333. Jako mnoho dalších, kteří odstátnicovali ve čtvrťáku v září, což je očividně pozdě.
Zde se opět projevila moje naivita, jelikož jsem byla přesvědčená, že vzhledem k tomu, že jsem odstátnicovala na konci čtvrťáku a navíc strávila rok na erasmu (takže fakticky studovala jenom 3 roky), mi bude poplatek prominut. Tak prý ne. Nemůžu aplikovat ani pravidlo, že pokud stihnu do měsíce od data zápisu (19.7.) odstátnicovat, bude mi poplatek prominut. Protože já to měla až po dvou měsících (16. 9.) Jasně, kdybych se rychleji učila, mohla jsem si odstátnicovat už v srpnu. Stoupnout si před Rettigovku a odrecitovat prázdnému baráku Jagellonce.

No, takže se opravdu výborně bavím.

Ale abych to úplně nezakecala. Ve čtvrtek večer (od 18:15 - kdo tenhle čas vymyslel) jsem měla ještě didaktiku dějepisu. A protože jsem pitomá, projevil se opět můj "smysl pro povinnost". Učitel se ptal, kdo by chtěl mít referát. Jasně, že nechci, mám toho už tak dost. A tak si teda nenápadně prohlížím seznam. A hele "Geschlechtergeschichte" (volně bych to přeložila asi jako dějiny genderu, nebo tak něco). To je taková pitomost, až mě to zajímá. A už se hlásím. Ach jo.

Po příchodu domů se nacpávám. Čokoládou a chipsama samozřejmě. Ale nastává hrozný okamžik. Jím pringles a normálně mi nechutnají. Asi opravdu začínám být rozumnější. Taky mě děsně bolí hlava, možná že se zase hýbou moudráky. Je jedno, jaký má bolest hlavy zdroj, ve 10 zalehnu a spím.

A v pátek ráno vstávám až o půl 9, protože mám volno. No, nemám školu, volno rozhodně nemám. Zvlášť proto, že mám opět celkem nabitý víkend. Dneska večer "Wissenschaftsnacht" (noc vědy - přednášky od 7 do půlnoci) a zítra oslava narozenin (tentokrát Timova spolubydlící, minulý týden to byl její bratr). V neděli naštěstí nic. A v pondělí dějepisný referát.

Tak se mějte všichni pěkně, užijte si víkend, zase se ozvu

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pája Pája | 13. listopadu 2015 v 18:00 | Reagovat

Cože? Ty dlužíš UKčku za semestr? Jsou fakt ujetý, to není už možný :D Jinak ten referát je dobrej! To se bude dělat samo, uvidíš ;) :) Držim palce!

2 tez-in-mannheim tez-in-mannheim | 13. listopadu 2015 v 18:04 | Reagovat

[1]: Jo jo, podle jejich pravidel jsem holt v červenci načala 9. semester, za který se už musí platit... A doufám, že ten referát půjde, mám k tomu i knížku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama