Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Kutilka Tereza

20. listopadu 2015 v 20:26 | Tez |  Den za dnem
ne Tim(o). Hahaha.
Jelikož chci v novém bytě nějaký čas strávit, musím se taky postarat o jeho zvelebení, protože v posledních letech působil očividně spíš jako noclehárna než byt a nikdo se o něj nestaral (další díl nekonečného seriálu Příšerní spolubydlící bude někdy jindy dneska se chci chlubit).


Začalo to tím, že jsem zjistila, že v našem bytě je půlka žárovek nefunkční. No, v mém pokoji 2 ze 4 a v kuchyni 2 ze 3. Plus teda ještě vchodové světlo. Jak to má spolubydlící je mi jedno. Takže nejdřív vyšroubovat žárovky v kuchyni. To šlo celkem snadno, koukla jsem, jaký je to typ závitu, jak můžou být silné a v Tedi (což je opravdu super levný obchod a navíc ho mám od dveří tak padesát metrů) jsem je prostě koupila. Pak jsem se zase vyhoupla na svojí otáčecí židli a namontala je tam zpátky. A v kuchyni bylo světlo. Bohužel v mém pokoji to tak lehké nebylo. Žárovky jsem sice bez problému vydnala, bohužel se jedná o žárovky bez závitu, jenom se zastrčí do lampy. Takové speciální věci v Tedim nemají, objednala jsem je teda přes amazon. (Možná jsem tu vtipnou příhodu s p.o.boxem, na který jsem to schválně poslala a pak kvůli nějakému problému musela jet žárovky vyzvednout na konec města už mluvila). No každopádně minulý týden v pondělí jsem žárovky vyzvedla a poté, co jsem po šesté dorazila domů, jsem je nainstalovala. Opět na točícím křesle, v tomhle případě dokonce za tmy - repsektive jsem si svítila světlem z kuchyně. Jaké ale bylo moje zklamání, když jsem zjistila, že jedna nesvítí. Nejdřív jsem se vyděsila, že je rozbitá. Naštěstí není, ale v té lampě je nějaký vadný kontakt, takže se jí nechce (budu vděčná za jakoukoli radu, izolepa fungovala jen dočasně).
No a nový level jsem dosáhla dnes. V pondělí tu byla domovnice, a že si máme spravit vchodové světlo - já teda měla za to, že je to její starost, ale prý ne. No tak jsem dneska žárovku vyšroubovala, což mimochodem nebylo tak lehké. V tomhle případě se vyplatilo bydlet v posledním patře, protože jsem se k žárovcce mohla natáhnout ze schodů na půdu. Ale nebylo to tak lehké, protože na žárovce je plasto-skleněný květičkový kryt. Který je přidělaný jenom jednímm šroubem a já úplně nechápu, jak to může držet, ale drží.
Šroubovák samozřejmě nevedeme, takže to jistil nůž. Kryt jsem odšroubovala (spíš prstíčkama, které pak bolely) a vyšroubovala i žárovku. Na té jsem sice našla, kolik wattů snese, ale typ závitu nikde. Tak jsem si holt řekla, že to risknu. V Tedim jsem koupila žárovku, která vypadala podobně a byla to ona! Vchodové světlo svítí! Už jenom našroubovat kryt. To bylo trochu náročnější, ale celé to šlo nožem.

Jak je jistě zcela patrné, mám ze sebe velkou radost. A abych náhodou nevyšla ze cviku, opustila nás dneska poslední nevyměněná žárovka v kuchyni.
To bude moje 6.! (A na nějakou dobu snad i poslední).

Užijte si víkend, brzy se zase ozvu

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama