Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Připravuj se včas, ať toho zapomeneš co nejmíň. 2

6. listopadu 2015 v 13:30 | Tez
V souvislosti se včerejším (psáno v neděli) stěhováním se začíná objevovat víc a víc věcí, které mi při balení unikly a tudíž je budu muset shánět dodatečně. Při té příležitosti jsem si vzpomněla na svůj článek ze srpna 2013, který jsem psala po příjezdu do Mannheimu. Teď dojde na jeho rezivi a uvidíme, zda jsem se poučila.


Co jsem zapomněla:
Po ujetí asi tří metrů - pilník (nevrátily jsme se pro něj) - Pilník mám, ale jenom papírový, brzo si budu muset koupit nový
Po dvou kilometrech - lepidlo a lepící guma (taková ta žvýkačka) - Lepidlo mám, lepící gumu jsem opět nechala doma
Po pěti stech kilometrech - nůžky (hlavně, že mám dvoje manikurní) - Byla jsem přesvědčená, že je mám, ale asi zůstaly z bezpečnostních důvodů doma. Těma manikurníma si nejsem jistá.
Kromě toho jsem si měla vzít děrovačku a možná nějakého koně/sešívačku. Ořezávátko by taky nebylo na škodu.
Na místě - trvanlivé věci do kuchyně - med, sůl, čaje, těstoviny,... - Jedno balení čajů mám, ale jelikož jsem ze začátku bydlela u Tima, nemělo něco takového smysl.
- nějakou krabičku na stůl, do které bych hodila tu hromadu propisek, které jsem s sebou přitáhla. - Mám krásný kelímek, ve kterém jsem přepravila všechny ostrouhané tužky a nějaké propisky (tužky zůstaly i po transportu v kufru ostré).
- šitíčko (naštěstí bylo v hotelu) - Smůla.

Za co nemůžu:
- lampička na stůl/noční stolek (asi jsem čekala až moc) - Tu jsem si dokonce vzít chtěla, ale prostě nebylo místo. Takže budu muset nějakou koupit.
- vybavení kuchyně - sklenky/talíře/příbory (nějaké zbytky tu jsou, ale radši si dovezu svoje). - Mám krásnou sadu pro dva od babičky, kromě toho jsem od uni dostala hrnek. Ale nádobí je tam dost.
Co jsem si brát nemusela:
- povlečení - To jsem si opět přivezla, ale nejspíš ho nepoužiju. Předchozí nájemkyně mi nechala asi patero povlečení, takže tím je problém vyřešen.
- záclony (děkuji minulému obyvateli) - Žádné nepotřebuju. Malá záclonka tam je a jinak můžu stáhnout roletu.
- květináč (děkuji některému z minulých obyvatel i těm současným, že jim nevadilo, že si ho vezmu). To je bohužel něco, co jsem nezvládla. Chtěla jsem si vzít svoje kytičky sebou, ale ani by se mi nevešly na okno. Kromě toho bych pět kytek prostě nepřepravila, tak snad časem zvládnu aspoň dvě.

Co jsem (kupodivu) nezapomněla:
- velmi skromnou sbírku náušnic a řetízků. - To je nutnost, ale velmi nepořádná a poházená do tří různých krabiček - takže se tím nejdřív budu muset prohrabat a nějak to protřídit.
- památník (asi z roku 2000, třeba mi do něj někdo něco hezkého napíše). - Ten mám sebou. Kvůli Timovi, který je na řadě.
- Mluvnici současné němčiny od Povejšila (třeba se mi to bude hodit na učení syntaxe). - Povejšila mám opět sebou, společně s ním taky Sprechen Sie Deutsch 4 a Deutsch als Fremdsprache für Fortgeschrittene (vzpomínka na Plzeň).
- vlastní polštář a deku a medvěda - Polšář, deku i medvěda mám. Bohužel jenom deku a ne peřinu a bohužel jenom malého medvěda a ne toho narozeninového co má metr a je krásně huňatý a hebký.
- udělat okamžitě bordel na stole. - Naprostá klasika.


Když se na to tak dívám, myslím, že jsem se o trošku zlepšila, i když některé věci se nezměnily. Nebýt toho bleskového balení a velmi omezeného prostoru, dopadlo by to ještě o trochu líp.
Věci, které my nechyběly minule ale chybí mi tentokrát jsou pak především ramínka do skříně (v akci jsem si jich koupila 12 ale zatím na ně nemám co pověsit), nějaký sluha na oblečení, případně věšák na dveře (to už jsem dokoupila) a něco, čím bych mohla zabránit pronikání chladného vzduchu pod oknem (to vyřešilo těch 10 metrů izolační pásky) - budu si muset něco vyrobit sama.
Každopádně je to myslím v pohodě, kousek od bytu mám obchod Teddi - hromada levných věcí, myslím, že i květináče tam najdu.

Nejvíc mě ale samozřejmě mrzí, že jsem musela doma nechat tolik knížek. Ne, že bych na ně měla v současné době čas, ale pro ten intelektuální pocit. No, třeba se mi poštěstí jich víc dovézt po Vánocích.

T.

PS: Až se budu příště někam stěhovat, musím si na tenhle článek vzpomenout!
PPS: Jasně, zrcadlovku taky nemám! Holt budou fotky až po Vánocích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama