Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Stěhování

6. listopadu 2015 v 13:20 | Tez |  Den za dnem
Hurá, hurá, jsem přestěhovaná. (už celý týden)

O nějakém velkém stěhování se nedá mluvit, protože jsem měla holt jenom dva kufry a tašku (ok, ještě batoh s hromadou papírů). Stěhování začalo v pátek večer, s Timem jsme dotáhli oba kufry do mého nového bytu a potěšilo mě, že se Timovi můj nový byt líbí (skoro až závidí). Ono je taky co. Byt je sice až ve 4. patře, takže je třeba zdolat pár schodů, ale na jedné z větších ulic nedaleko hlavního nádraží. Kromě toho se tuhle středu otevřelo na konci ulice nové obchodní centrum (ne, že bych já něco takového nutně potřebovala).


Jde už o starší dům, ale všechno funguje v pohodě a i když je relativně malý (byt), všechno se do něj vejde (hlavně pračka, takže nemusím s prádlem nikam chodit). A nájem - 240 euro. Levněji to jde už jenom na koleji (pokud vůbec) nebo někde dál od centra.
Největší radost jsem ovšem měla z toho, že je pokoj plně vybavený. Mám postel i s matrací (140x200 cm), velkou skříň, noční stolek, poličku, další skříň, knihovnu, pak něco jako komodu se třema šuplíkama, stůl, židli, zrcadlo na dveřích, magnetickou tabuli, dvě červené lampy (kterým brzy zamávám) a navíc plakát Londýna. To vše mi bylo přenecháno za 150 euro! A jenom postel bez matrace by klidně tu stovku stát mohla. Takže jsem opravdu naprosto nadšená. Spolubydlící je taky "super". V podstatě finišuje svojí disertační práci, takže je od nevidím do nevidím v práci a rozhodně to není typ, co bude pořádat party. Myslím, že si budeme dobře rozumět.

Jediný problém je v tom, že všechen ten nábytek nemám jak využít. Skříň poloprázdná, regál na knížky tragický. Ale to se časem zlepší. Priorita čísla jedna je v tuhle chvíli stolní lampa, která opravdu svítí a není červená (a nepůsobí, jako bych byla v bordelu).Myslím, že na těch fotkách je vidět celkem dobře. Po týdnů bydlenímám už několik zajímavých poznatků. Narozdíl od Timova bytu je zde signál lepší v posteli a naopak u stolu furt padá (ideální pro mě). Když má Terezka dojem, že táhne, je schopná bez problému spotřebovat před 10 metrů izolační pásky na jedno okno (ale pozor, ta páska izoluje i hluk). A navíc je tak šikovná, že si koupí 5,5 metru izolační pásky za pouhé euro - ale už to dělat nebudu, jinak se na mě budou asi divně dívat.
Ten dům je starý a chladný a topení je v kuchyni, ne u mě, takže mám malý přímotop. Ten ale moc používat nebudu, pod moji super fleecovou dekou (velké díky do Petřvaldu) je krásně teplo. Plus jsem si už taky koupila normální peřinu.

Bohužel ani po usilovném pátrání se mi stále nepovedlo ukořistit stolní lampu. Jediné, které jsem našla byly hnusné a za 25 - 30 euro. Takže mě čeká někdy záhy výlet do Ikey nebo podobného obchodu.

A jelikož jsem děsná, tak se moje knihovna pomalu začíná zaplňovat. Už mám všechny tři Médey (na seminář v knižní podobě).

A taky mám půdu. Na půdě je sice trochu prachu, ale jinak je tam příjemně, je tam ohromná sbírka starých lyží a hůlek a myslím, že ji budu mít opravdu jen pro sebe - ostatní nájemníci tam nechodí a můj spolubydlící radši suší prádlo přímo v pračce. Akorát ty dřevené schůdky mě trochu znervózňují.

To by ohledně stěhování bylo vše. A aby se mi nestýskalo, zaúkoluju i vás. Podobně jako v Mannheimu bych si ráda vyzdobila zeď. Plakáty se dají koupit všude, ale já budu moc ráda za nějaký pohled či dopis, který na zeď nalepím - lepící hmotu jsem si už za těžké peníze koupila.
Tak pokud byste mi chtěli udělat radost (a já se ráda odvděčím hezkým pohledem z Cách - pokud na hezký pohled narazím), napište mi na:

Tereza Fuková
Adalbertsteinweg 58
52070 Aachen
Německo


Díky moc a zase brzy napíšu!

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama