Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

jenom dva týdny?!

31. ledna 2016 v 20:43 | Tez
Tak a je zase neděle. Ale tenhle týden byl možná ještě nudnější než minulý.
Ačkoli jsem měla plno času, činnosti moc nebylo.
Celkem úspěšně jsem pokročila s didaktikou literatury, musím vypracovat jenom poslední 4 otázky. Ale včera večer před usnutím mi prolétlo hlavou, že ta zkouška je vlastně za dva týdny! Hrozně to utíká.
V úterý jsem hodinu skypovala s rodičema, mimo jiné si založila 2 účty na sbírání mílí a konečně si koupila zpáteční letenku - 13. letím domů, 15. někdy (až centrála v Bonnu schválí termíny) budu mít desetiminutový pohovor se členy DAAD, třeba letos budu mít víc štěstí a to stipendium dostanu. No a potom 15. poletím o půl 9 večer (alternativou byl let v 5, ale nebudu přece riskovat, že bude v 5 ten pohovor) do Düsseldorfu, odkud přímým vlakem dojedu do Cách. Kolem půlnoci, takže doufám, že se pro mě Timo staví na nádraží. No a v úterý v 9 ráno mě čeká ta zkouška.
Ale zpět k tomuhle týdnu. V pondělí nám málem odpadnul seminář - ale přišel hiwi a za profesora zaskočil a po třičtvrtě hodině nás pustil domů. V úterý jsem trpěla, protože ve škole probíhal nějaký "veletrh" představovaly se různé univerzitní instituty a tak, když jsem o půl dvanácté chtěla jít obědvat, jsem to vzdala, protože menza byla úplně plná. Tak jsem si vyzvedla v knihovně dva dudeny (jeden normální a druhý pro deutsch als fremdsprache - pro ty, kteří nemají němčinu jako mateřský jazyk). Musím totiž na ten slovník mít referát přespříští týden.
Ve středu jsem pak odprezentovala referát na R. Výslovnost R proběhla v pohodě, ale byla jsem upozorněna na jiné věci, které říkám blbě. No a potom na fachkomunikaci přednáška přes skype od doktorandky z TU Berlín, ale byla to spíš nuda (zjistila jsem, že mám na mobilu golfovou hru).
Ve čtvrtek jsem se viděla s Timem, udělali jsme kuskus a řervenou řepu. Řepa byla pro mě velké zklamání, musím koupit ocet (při té příležitosti jsem se zbavila asi pěti lahví roztodivných tekutin, které byly potažené vrstvou prachu a měly spotřební lhůtu mezi lety 2011 a 2013).
V pátek jsem si zase spálila pusu na pálivých nudlích, tentokrát jsem skoro plakala. Taky mi naskočily další verše básničky, kteoru jsem se musela učit nazpaměť v 6. nebo 7. třídě. Jsem si celkem jistá, že se jmenovala Bílá labuť, ale nevím autora. Začínala takhle:

Zámecká paní s dcerou svou,
vyjely sobě doubravou.
Matka si zpívá, dcera si vzdychá,
proč se ti dítě mé těžko tak dýchá.
Další verš končí ... proč jsi tak tichá. A dcera jí pak vyprácí že měla zlý sen a pak se tam nějak motá ta labuť.
Jsem tedy částečně fascinovaná svou dlouhodobou pamětí, zároveň mě ale vytáčí, že nevím, kdo to napsal a nemůžu si dohledat ten zbytek. Měla jsem za to, že vím, že to je v šedé čítance s červenýma písmenama, ale ta byla z gymplu. Maminka obětavě vylezla na půdu a hledala čítanku ze základní školy, bohužel doma není (možná jsem ji měla jenom půjčenou). Takže pokud by byl někdo, kdo tu básničku a autora zná, nebo je schopnější v googlení, tak mi prosím dejte vědět.
Sobota proběhla ve znamení didaktiky literatury a málem alkoholu, protože prohrabovat se německými vzdělávacími plány (a vůbec je v internetu najít) na to je třeba opravdu pevné nervy a odhodlání.
Neděle pak spíš ve znamení odpočinku a výdajů. Zaplatial jsem nájem na únor a zaplatila jsem poplatek za letní semestr (který začne 11. dubna). Taky jsem ve čtvrtek zjistila, že "doklad" o tom, že jsem splnila přednášku Fascinace technikou, si budu muset osobně vyzvednout a pak ho osobně odnést na centrální úřad zkoušek (v němčině to zní mnohem líp), kde mi ten papír zase vezmou a zapíšou to do systému. Takže až mi bude chtít zase někdo vyprávět, jak jsou Němci děsně přesní a organizovaní a spořádaní, tak ať ani nezačíná. A jsem ráda, že ačkoli má alma mater byla strašná, takovéhle byrokratické kličky na zaměstnání více lidí nevyráběla.
Protože díky tomuhle úřadu se taky musím už v půlce semestru hlásit na zkoušky a vypadá to, že už během příštího týdne se budu muset hlásit na předměty v letním semestru.
Ale za dva roky se prý přejde na nový operační systém, takže to prý bude lepší.

No, takže to by asi bylo vše. Říkala jsem si, že bych tenhle týden radši nic nepsala, protože byl tak "nudný", ale nemůžu přece porušovat předsevzetí.
A pokud znáte tu básničku, tak se mi ozvěte!

Přeju hezký týden
T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama