Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Už zase?!

6. ledna 2016 v 21:52 | Tez |  Den za dnem
Alma mater se zase předvádí. Jako by té ostudy už nebylo dost.
Mezi různými nářky jsem jistě někdy v listopadu/prosinci zmiňovala, že ještě nemám diplom (protože na promoci 30. 11. jsem nemohla). A už na začátku listopadu jsem tento problém začala řešit se svou studijní referentkou (SR). Ptala jsem se na alternativy, bylo mi řečeno, že můžu buď na promoci v březnu (na kterou se musím v únoru přihlásit) nebo si to jít vyzvednout. Čili možnost dvě. Tak jsem psala, jestli to za mě může vyzvednout někdo jiný. Odpověď byla, že by SR byla radši, kdybych si to vyzvednula až se vrátím (poté, co mi řekla, že si můžu vybrat, která možnost se mi zdá lepší).
Nakonec jsem se tedy dopátrala cesty:


1. dojít na studijní oddělení a nechat si vystavit formulář (má otevřeno 10 hodin týdně v po, út, čt, pá),
2 dojít s formulářem na rektorát, podepsat se do matriční knihy a získat potvrzení o podpisu (lidi tam můžou chodit první středu v měsíci nebo i jindy po telefonické domluvě),
3. vrátit se na studijní oddělení a potvrzení vyměnit za titul a dodatek k titulu.

Jasně, je to naprosto nesmyslné, ale tak budiž. Jenže. Pokud si to nevyřídíte sami, musíte mít úředně ověřenou plnou moc v českém jazyce. Tak super, takže až před Vánocema dojedu domů, půjdeme 21. prosince na úřad ověřit plnou moc. Co kdyby chtěl někdo ten můj titul zcizit a ukrást mi identitu, že?

Smutným faktem je, že tyhle informace jsem měla už na začátku listopadu a dva měsíce jsem čekala, než jsem si vůbec mohla pořídit plnou moc.

V pondělí se věc dala do pohybu. Sedím doma a maminka mi píše na skype, že ji SR pěkně vytočila. Později objevuji ještě smsku ve znění "SR je zakomplexovaná kráva". Hm, to mi něco připomíná. Ale dobře, je to prostě nekompetentní blbka, co má dojem, že se svět točí kolem ní. To se holt stane.
Logicky (první středu v měsíci) následovala dnes návštěva rektorátu. Zde opět mohu zmínit nekompetentní SR, která rozdává papíry s informacemi, kde je všechno špatně (a ještě, že vím, kde najít informace na internetu, které jsou naštěstí platné). A co se maminka na rektorátu nedozví? Úřední ověření plné moci už tak dva roky není třeba. (Takže už jsem dva měsíce mohla mít titul a odvézt si ho po Vánocích do Cách). Ovšem, jak nad tím tak přemýším, ta nejdůležitější osoba, tj. SR o tom neví, tudíž by se přes ni bez ověřené plné moci asi stejně nedalo dostat.

Ale už je skoro dobojovaná. Zbývá třetí (poslední) krok. Znovu navštívit SR a asi jí vyrvat ten diplom z ruky. Pak budu moct po skoro 4 měsících konečně za bakalářským studiem udělat tlustou čáru.

Jaké z toho plyne poučení? Neflákejte se, a choďte na promoce. A studijní referentce nevěřte ani slovo.

___

Abych nebyla jenom negativní. V neděli jsem si přečetla "Návštěvu staré dámy" od Dürrenmatta (částečně na "doporučení" Karin). Moc se mi to líbilo a toto dílo se tak stalo mojí první letošní přečtenou knížkou. Letos jsem snížila nároky a místo (již od roku 2011) tradičních 50 knih jsem si jako výzvu dala jenom 40. Stejně se mi zatím nepovedlo překročit hranici 27 (kecám, v roce 2014 jsem jich zvládla 42).
Drama se mi moc líbilo, naštěstí ho teď nikde poblíž v divadle nehrají, takže nemusím dál eperimentovat s německým divadlem. Poté jsem se dozvěděla, že existuje i plno nahrávek a filmových zpracování. Včera jsem zvládla rakouskou verzi z roku 2008, která je příšerná, a dneska českou verzi s Bohdalovou z roku 1999, která je sice werkgetreu (věrná předloze), ale kazí to Bohdalová. Taky už mě to ke konci začínalo nudit, takže si od Dámy dám na chvíli pokoj. Ale vím ještě o verzi z roku 1959, takže tu časem taky zkouknu, snad tam taky budou mít pardála a nosítka.

A kromě pravidelného psaní blogu (haha, teď si to splním předem, abych mohla někdy vynechat), jsem si dala ještě druhé "předsevzetí". Každý měsíc aspoň jeden výlet po Porýní-Vestfálsku. Na leden už je vybráno, pojedeme do Xantenu (velké díky mamince za oskenování německého průovdce). Takže budou i nějaké fotky jejich dömu a možná i římských vykopávek.

Mějte se hezky, ozvu se v neděli.

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama