Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Poslední týden a první zkouška

16. února 2016 v 14:24 | Tez |  Den za dnem
Pondělí po karnevalu bylo náročné. Musela jsem projít všechny ty fotky a nahrát je a tak. Ale užili jsme si to. Potom jsem se věnovala referátu na didaktiku jazyka. Večer kolem desáté jsem si uvědomila, že jsem vlastně na kousek referátu zapomněla.

Tak jsem to musela rychle dodělat, ale dost jsem se z toho vystresovala. Chvíli jsem se ještě učila, pak jsem šla spát. Ve snech se mi o referátu zdálo a vzbudila jsem se dokonce dřív.

Referát proběhl v pohodě, akorát pro změnu nejsem schopná nahrát informace o slovníku do wiki, protože to neumím naformátovat. Ale to nějak zmáknu.
Ve škole jsem koukala na případy 1. oddělení, fakt super seriál. No a potom oběd a cesta do knihovny. 6 knížek jsem odevzdala, 5 si jich zase vypůjčila. Jsem takový soumar.
Doma se mi pak přece jenom formátování povedlo, všechno jsem udělala, jak jsem měla.


Ve středu jsem měla jenom seminář k práci s hlasem. Bylo to fajn jako obvykle, na závěr jsme ještě dostali potvrzení o účasti. A sakra. Na mém bylo špatně napsané příjmení. Ještě, že se to stalo teď a ne před pěti lety, protože to bych odkráčela radši se špatným certifikátem, než něco říkat.
V první verzi jsem byla Fukoà. Tak jsme šly s učitelkou za "šéfem". Ten na tom hned začal pracovat, ale nepovedlo se mi ho přesvědčit, že to může být bez akcentu, spíš jsem měla říct, že je na druhou stranu, ale to mi nepřijde tak tragické. Vyběhly jsme s učitelkou do druhého patra, kde je i sekretariát - kde jsem měla dostat razítko. Jenže. Tentokrát jsem byla Fukvà. Takže napotřetí. Zase jsme seběhly dolů, tam to šéf opravil, dal nám i hezčí, tužší papír a řekl, že máme 45 vteřin na založení papíru do tiskárny a pak tiskne. Tak jsme pospíchaly, konečně to bylo v pořádku. Učitelka se podepsala, v sekretariátu jsem dostala razítko a mohla jsem vyrazit domů.
Doma jsem se učila a večer jsem se vydala na přednášku pořádanou Kulturním spolkem Praha-Cáchy (Kulturverein Aachen Prag). Byla o venkovních sochách na dómu, které v druhé polovině 19. století vyrobila dílna Gottfrieda Göttinga. No a díky troše detektivní práce a kontaktům tam byly i dva původní modely ze sádry. Pana Marie a papež Leo III.


(Pitomý blog zase nezvládá nahrávat fotky tak, jak má, takže jsou holt naležato. Fotila jsem je tak z půl metru a dutý je snad jenom ten Leo). Ve čtvrtek a v pátek se nic extra nedělo, akorát jsem pomalu balila a dál se učila. V pátek večer dorazil Timo a měli jsme k večeři burgery (byly moc dobré).
V sobotu ráno jsem vstala po sedmé, dobalila a chystala se na cestu. Deset minut před odjezdem autobusu už jsem čekala na zastávce. 4 minuty před odjezdem jsem si uvědomila, že papíry, které pro mě Timo vytisknul a které jsem doma potřebovala, jsem nechala ležet na stole. Co teď? Nakonec jsem požádala paní s ruským přízvukem, ať mi pohlídá kufr a letěla jsem domů. V prvním patře jsem sebou flákla na schodech, kartičky s učením se mi vysypaly z kapsy. Nesbírala jsem, utíkala jsem nahoru. Pak jsem zase utíkala dolů, posbírala kartičky a když jsem se vrátila, ukazovala cedule, že tu autobus bude za dvě minuty. Rychle jsem papíry nacpala do kufru a popadala dech.
V pekárně na nádraží jsem si koupila kolu a housku. Pak už jenom cesta do Kolína a na letiště. Ovšem, na letišti jsem narazila u check-inu na zhruba hodinovou frontu. Takže jsem poprvé provedla self check in a hotovo. Pak kontrola, a už jenom čekat. Tentokrát to šlo celkem rychle a před dvanáctou jsme přistáli v Praze. Na oběd jsme byli v Gao denu (vietnamská restaurace, kde výborně vaří) na svačinu v kavárně v Řeporyjích a pak jsem se vydala na Anděl za Gábinou. Ukázalo se, že její spolubydlící Řek je snad ještě větší kalibr, než ten můj.
Po 9 jsem byla doma a konečně se podívala na svůj diplom. Musím říct, že mě to teda zklamalo, na fotkách vypadal větší. :D

Neděle proběhla v klidu, spíš jsem se flákala a pomáhala s vařením, měli jsme kachnu s knedlíčkama a zelím! Odpoledne jsem se sešla s Maruškou, velké téma jako obvykle knihy. Večer jsme pak koukali na Stážistu s Robertem de Nirem a Anne Hathaway. Bylo to pěkné, první polovina byla výrazně lepší, než ta druhá.

V pondělí ráno jsem šla cvičit. Slušně jsem si natáhla břicho :D
Potom pohovor v Goethe Institutu, oproti loňsku se to moc nelišilo, akorát místo 7 byli jenom čtyři. Po deseti minutách měla zase vyhodili a já jela domů. K obědu byl eintopf a odpoledne jsem se vydala do YFU pro potvrzení o "absolvování praktika" (to mi v Cáchách dali ještě z bakaláře, že si to musím doplnit).

Pak krátké povídání s Lídou večeře a cesta na letiště. O půl osmé jsem tam byla. Do Düsseldorfu jsme doletěli na čas, půl hodiny jsem pak musela čekat na přímý vlak do Cách. Po půlnoci jsem byla v Cáchách, Timo mě doprovodil domů a já zalehla.

Ráno vstávání a cesta do školy, jako vždycky, tentokrát ale na zkoušku z literární didaktiky. Bylo to ucházející, jedničku mít nebudu, ale rozhodně bych to měla zvládnout.
Po zkoušce jsem šla na nákup, a doma jsem se dala do úklidu. Začala jsem oknama, která by se dala čistit ještě dál, ale perfekcionistu jsem v sobě pro tenhle případ zapudila.


To je houbička po prvním použití, přijde mi, že sem najednou jde víc světla. Ale jak jsem šikovná, tak jsem nechala mycí prostředek stát na parapetu v okně. No a okno se chtělo zavřít, tak mi lahev vypadla z okna. Naštěstí skončila na stříšce nad chodníkem:


(Zhruba uprostřed je takové bílé cosi, ta lahev, hned vedle balkonu, kde stál v pondělí čestný prezident).

Následovalo drhnutí kuchyně, koupelny a dveří... Podlahy jsem zatím nechala a nechce se mi, ale vím, že musím. Taky tu už zvonit nějaký tydýt kvůli elektřině, tak jsem řekla, že o tom nic nevím a bylo hotovo.

Tak doufám, že mi odpustíte, že jsem se o dva dny zpozdila, myslím, že jsem k tomu měla celkem dobré důvody :)

T.

PS: Málem jsem zapomněla, včera (v pondělí) v Cáchách sněžilo. Jediný den se sněhem a já tu samozřejmě nebyla. Když jsem po půlnoci dorazila, ležely už jenom zbytky na trávníku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama