Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Sestra a pračka

3. července 2016 v 14:08 | Tez |  Den za dnem

Moje milovaná sestřička přijela na návštěvu!
V pondělí jsem se odebrala domů a trochu uklízela, převlíkala prádlo, vařila a tak. A netrpělivě očekávala příjezd sestry a Vácy. Kolem 8 dorazili. Ben nám pomohl s taháním pračky, je sice prťavá, ale neuvěřitelně těžká. Střídali jsme se, ale nakonec jsme ji úspěšně donesli až do 4. patra.

Zapojili jsme ji, mezitím dorazil Timo a chtěla jsem prát. Jenomže přítok nebyl těsný! Sakra. No takže jsme odšroubovali přítokovou hadici, abychom mohli jít do Bauhausu koupit novou. Kolem 10. jsme se s Timem vydali k němu, Kačka s Vácou šli spát, protože byli na cestě asi 9 hodin. Samozřejmě přivezli pár věcí, mixér, puzzle, čokoládu, knížky, oblečení, ale především!!!! Hrášek!!!!
V úterý Timo šel do práce, já jsem byla dopoledne doma a před polednem jsem se vydala do školy. Nejdřív oběd, potom dvě přednášky. Když jsem skončila, sešla jsem se s Kačkou a s Vácou. Prošli jsme se po městě, koukli jsme na radnici, byli jsme v dómu, šli jsme k archeologickému koutku a podívali jsme se k Elisenbrunnen a divadlu. Ukázala jsem jim ještě divadlo a potom jsme jeli do Lindtu. Nakoupila jsem sice z nás tří nejvíc, ale vážně jsem se držela! Utratila jsem jenom 8 euro.
Potom jsme ještě došli k Super C a Toasteru a pak jsem je navigovala domů. Šla jsem domů a měli jsme se sice ještě večer sejít, ale Vácovi nebylo dobře.

Ve středu jsem měla Blended Learning, doplňovaly jsme zase kousky struktury a upravovaly, co bylo třeba, šlo to dobře. Potom jsem šla na nákup a pak domů k Timovi. Uvařila jsem, vyprala a večer jsme se sešli s K+V v Extrablattu na koktejly. Timo dorazil trochu později, ale dobře jsme se bavili. Kolem 11 jsme se zvedli a šli domů.


Ve čtvrtek jsme spali trochu dýl, já jsem měla hlavu jako střep. Měli jsme jet do Phantasialandu (zábavního parku), ale okolnosti nebyly příznivé. Otevírali tam zrovna dvě nové horské dráhy a počasí vypadalo taky bídně. Byli jsme chvíli u mě v bytě, pak jsme šli zase domů a po poledni jsme se vydali do Bauhausu. Ukázalo se, že nepotřebujeme celou novou hadici, že akorát na jedné straně chybělo těsnění. Takže jsme koupili nové těsnění a kovovou stahovací pásku. Super. Pak jsme šli s K+V na oběd do Burgeristy, což je očividně řetězec, který má Burgery a je to taková polosamoobsluha. A tam měli super bbq omáčku s jablkama.


Po jídle jsme se šli trochu projít a hráli jsme v parku minigolf. Během překládání do češtiny mi pán (starající se o minigolf) skočil do řeči, jestli je to čeština. A vyprávěl, že jeho žena je ze Semil a že tam zrovna příští týden jede. A ukázal nám prstýnek, kam si nechali vyrýt "Mut tut gut" (odvaha dělá dobře), což vysvětlil tím, že jeho žena je o patnáct let mladší. Svět je malý a o náhody není nouze…

Minigolf samozřejmě vyhrál Timo :D V půlce hry taky trochu sprchlo, ale nevzdali jsme se a dohráli jsme do konce. Večer jsme pak šli ke mně do bytu. V očekávání, že máme všechny součástky, jsme namontovali těsnění, našroubovali hadice, nacpali pračku prádlem a začali s praním. Nejdřív nás zarazilo, že byla pračka nějaká pomalá. Ale to se vysvětlilo a ovládání jsem pochopila a dokonce našla online i polonávod. Hráli jsme 6 nimmt, když jsem si najednou všimla, že dvířka netěsní a protíká čůrek vody na zem. A jéjé. Takže jsem řekla, že teda budu ta dvířka držet. Jenomže pak ještě Timo podotknul, že pračka je příliš plná, protože pračka byla se ¾ plná vody. Takže jsme zkoumali, v čem je problém. Ukázalo se, že odtok, na který se měla připojit hadice, byl zablokovaný. Když totiž tydýt odstranil starou pračku, dal tam plast, aby neodtékala vody ze dřezu - aby to těsnilo. Takže jsem zase povolila kovový stahovací kroužek, odendala hadici a voda odtíkat začala. A kolik. Naštěstí jsme měli několik nádob, do kterých jsme tu vodu chytali, ale stejně byla celá oblast kolem odtoku mokrá. Timovi, který vlastně na kus plastu přišel, se pak povedl skvělý kousek (protože jsme neměli těsnění, abychom to mohli znovu bezpečně našroubovat). Tu vodu nachytanou do hrnce chtěl vylít. Jo. Jenomže ji vylil do dřezu, jehož odtok byl teď otevřený. Takže velká část té nasbírané vody zase vytekla na zem (naštěstí ne všechna, protože jsem stihla včas řvát a hrnec jsme zase postavili pod odtok a většinu vody nachytali). A když bylo všechno, co vysušit šlo, vysušeno, jsme se museli postarat o prádlo. Protože jsem program asi v půlce přerušila, bylo všechno ještě dost nacucané. Takže jsme nejdřív ždímali do vany, potom jsem bojovala se schodama na půdu a pak jsme to prádlo pověsili (ale budu ho muset znova vyprat).V tomto duchu a s vědomím, že musím zase do Bauhausu, jsme večer ukončili.

V pátek ráno jsem vstala kolem sedmé a před osmou už jsem seděla v autobuse směr Bauhaus. Tam jsem koupila nové těsnění - přesněji teda koncové těsnění, které jsem si pak musela vystříhnout.

Jela jsem k sobě, měla jsem klíče, protože oba dva ještě spali. Vystříhla jsem manikurníma nužkama to těsnění, dala ho tam, všechno přišroubovala, zase nastrčila odtokovou hadici, nandala těsnící kovový kroužek a hotovo. Odtok ze dřezu se teda zdá být těsný, na testování pračky jsem ale čas neměla. Šla jsem do školy, na znakovce jsme dělali oblečení a části těla/obličeje. Bylo to fajn. Potom jsem šla domů, naobědvala jsem (vzala jsem si ve čtvrtek z mrazáku pondělní zbytky) a vyrazila do Carpe diem. Nejdřív jsem byla s Beatou a Nicole, příští týden je Sommerfest a já slíbila, že jim pomůžu s vystoupením na pódiu, tak jsme "zkoušely". Potom jsem šla ještě za babi, byla jsem tam skoro do tří, takže jsem i dostala kafe a zákusky. Potom jsem šla domů. Večeře a pak na osmou do Chico Mendez, což je taková "kavárna" katolické vysoké školy, kde mají plno her. Sešli jsme se s Laurou a Paulem na hraní her. Vzali jsme s sebou Nika a tu jsme hráli 2,5 hodiny. Normálně, když hrajeme s Timem ve dvou, jsme cca za hodinu hotoví. Jenomže teď nás bylo najednou moc stratégů, a mně to šlo moc dobře a Laura statečně držela pozici, takže dva stratégové potřebovali s každým kolem víc a víc času na přemýšlení. Nakonec to "vzdali", provedli vlastně jediný možný tah, kterým nám otevřeli cestu k vítězství. Haha! Timo má pravdu, bude to teď muset pár dní poslouchat :D Měli jsme se původně sejít až v sobotu, ale ve čtvrtek večer jsem náhodou zjistila, že v sobotu hraje Německo fotbal a Timo chtěl samozřejmě koukat, tak jsme to přesunuli. A ještě že tak, v sobotu by tam asi bylo plno.

Taky v pátek kolem Elisenbrunnen a skrze město pobíhali "míroví běžci". Cáchy pořádaly mírový běh, byly tam skoro samé děti a měly sebou plno duhových vlajek. Některé dokonce s nápisy - třeba pace (haha, chyba).

V sobotu byl klidný den, já jsem si užívala ucpaný nos a zalehlé uši a četla o feministkách. Timo šel večer na fotbal. Domů se vrátil až kolem tří, museli to pořádně oslavit.

V neděli jsme šli na předávání ceny Karla IV. Probíhalo ve Fordově sále v Super C, odkud je výhled na dóm. Taky tam byl rektor RWTH, rektor ČVUT, zástupce Valachové a plno dalších. Timo doufal, že bude catering s mini burgerama, ale bylo pivo a housky. Taky tam byly k rozebrání sborníky spolku, ty jsem si vzala a těším se, až si počtu. Dneska budu pokračovat s feministkama a zítra na mě čeká praní.Tak vám přeju hezký zbytek neděle.

T.

PS: Všechno nejlepší K., která měla narozeniny včera a všechno nejlepší M., který má narozeniny zítra!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama