Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Volno?

10. července 2016 v 10:51 | Tez
Zvláštní týden, shodou okolností jsem měla jenom jeden seminář. Ve středu ráno.

Pondělí začalo klasicky, od Tima jsem se odebrala do Normy, kde jsem nakoupila pár maličkostí a pak jsem byla doma. Zvládla jsem vyprat tři pračky, potom už nebylo místo na půdě

(taky jsem musela zatlouct prkýnko, na kterém visela šňůra, aby se napnula). K obědu jsem si rozmrazila porce z minulého týdne. Odpoledne jsem se pak ostudně flákala a koukala jsem na "Moje velká tlustá řecká svatba 2". Bylo to takové milé.

V úterý jsem pracovala na seminárkách, dopisovala deník a k obědu jsem si uvařila špagety. Kolem jedné dorazili řemeslníci (musela jsem si to slovíčko přeložit) a dokončili práci na trubce do komína. Před druhou jsem pak vyrazila do Carpe Diem, kde probíhala zkouška na sobotní Sommerfest (a protože odpadla polední přednáška a ta druhá se kryla se zkouškou, nedostala jsem se do školy). Cvičili jsme tanečky a pak jsem trochu pomáhala s tříděním věcí do tomboly a na jarmark. A objevila jsem naprosto geniální věc! Dají se koupit balíčky, které v sobě mají srolované papírky s číslama losů, třeba od 1 do 50, takže se ušetří práce s losováním. Asi to nezní tak úžasně, ale mně to opravdu úžasné přijde. A protože nedávno jeden skoro stoletý pán zemřel, probírali jsme se knížkama, které po něm zůstali a které vyklízecí četa ještě nezlikvidovala. Plno atlasů a encyklopedií a tak, ulovím i něco pro sebe. Když jsem pak kolem čtvrté odcházela, byla venku babička a očividně mě poznala, protože mi zamávala a pozdravila mě, což mě samozřejmě taky ohromně potěšilo.

Odpoledne jsem se pak rozloučila s levandulí. Odtrhla jsem akorát jeden šlahounek a dala ho do vody, třeba se ještě vzpamatuje. Mičurin holt taky má fáze. Buď všechno roste, nebo se "všechno" utopí. Ale dracéna zatím žije a slunečnice se po dlouhé době taky už pomalu připravují na rozkvět.
Taky jsem posbírala prádlo z půdy, kdyby náhodou chtěl prát a věšet i někdo další. A večer jsem se vydala k Timovi. K večeři udělal pomazánku z avokáda a potom pro mě sepisoval plnou moc. Potřebuje totiž formulář k přihlášení magisterské práce. A to je něco, pro co si každý musí osobně (nebo v zastoupení) dojít do centrálního zkouškovéhu úřadu (ZPA) a tak si to vyzvednout. Hurá!

Ve středu jsem od Tima vyrazila do školy, měla jsem skoro hodinu, než začne seminář, tak jsem si četla Game of Thrones. V semináři pak proběhla jedna prezentace moodle kurzu a pak se pokračoval s dolaďováním detailů. S Kerstin jsme tam zůstaly skoro do 12 (seminář skončil v 10), ale upravily jsme veškeré drobnosti, které jsme upravit zvládly. Já jsem pak jela do institutu politických věd, kde jsem chtěla nahlédnout do disertace, kterou jsem předtím četla v archivu. Když jsem přišla k tomu obrovskému baráku, tak ve mně dost hrklo, protože se mi nepovedlo otevřít vchodové dveře (protože jsem blbá). Takže jsem obešla celý barák a hledala alternativní vchody. Když jsem se vrátila do výchozího bodu, vyšel zrovna někdo ven, ale radši jsem se na nic neptala. Ukázalo se, že na dveře se musí tlačit, což mě napoprvé nějak nenapadlo. Paní vrátná mě pak navigovala ke knihovně.
Chlapec byl milý, prostředí bylo milé a nakonec jsem si část disertace oskenovala, což naštěstí šlo, ne jako v historickém institutu, kde se může jenom kopírovat (a co stránka to 5 centů).
S disertací jsem teda byla ryhle hotová a kolem čtvrt na dvě jsem byla v ZPA. Přivítala mě tam ohromná fronta. Na řadu jsem se dostala ve 2. A to jsem byla asi jenom 10. v řadě. Ale všechno klaplo, dostala jsem asi 5 papírů, které se musí vyplnit a podepsat a schválit a zase podepsat a odevzdat, aby se po odevzdání diplomky zase vrátily. Byrokracie...
Potom jsem jela do Netta nakoupit a domů. Udělala jsem si rychle tortellini, protože jsem od snídaně nic neměla a dala se do práce na posledních kouscích Blended Learning.

Ve čtvrtek jsem byla doma, šla jsem na nákup do Kaisers a pekla jsem ovocný dort. Dvoupatrový. Moc se povedl! Večer jsem šla k Timovi, odnesla jsem nejenom dort, ale taky tu přihlášku.

V pátek odpadla znaková řeč, byla jsem u Tima, ten pobíhal po doktorech. V poledne jsem vyrazila do Carpe Diem, trénovaly jsme taneček a pak jsem šla za babi. Chvíli jsme se procházely po parku, pak jsme seděly na balkóně a potom uvnitř, protože se odněkud táhnul šílený smrad, tak jsme se musely schovat. Večer jsme s Timem šli na "party". Před budovou inženýrů je plno místa, tak tam měli stánky s jídlem, podium pro kapely, plno lidí, co rozdávali věci, fotokabinku a tak. V budově se pak konala i party, ale toho jsme se nezúčastnili.

V sobotu jsem nechala Timo spát, vzbudila jsem ho před jedenáctou. Kolem půl dvanácté jsem byla v Carpe Diem, kde jsem pomáhala přesunout věci z tomboly a "bazaru" ze sklepa ven ke stánku (naštěstí jsou tam výtahy). Kolem půl druhé bylo všechno připravené, tak jsem šla zpátky domů (a přinesla si 4 květináče, abych mohla přesadit Timovy feferonky), Timo udělal tortilly a o půl třetí jsem šla zpátky do Carpe Diem. Timo pak taky dorazil, dali jsme si zmrzlinu a pití a buřta s bramborovým salátem (jako dobrovolník jsem měla nárok na jídlo a pití). Kolem půl čtvrté jsme měli vystoupení na pódiu, trocha tancování a zpívání do plastových mikrofónů. Timo se pak zase odebral domů, já jsem seděla u stánku, vydávali jsme ceny a vysvětlovaly, že věci jsou k rozebrání, protože jim tentokrát zakázali sbírat příspěvky, takže prostě všechno zadarmo. A mělo to docela úspěch. Tombola se rozebrala skoro celá (zbyly asi dvě věci z 60), věci k rozebrání taky prořídly, akorát knížek zůstalo hodně (ale o ty jsme se částečně postaraly). Byla i různá další vystoupení, módní šou, tancování, další tancování, nějaké oficiální losování cen od Carpe Diem, vypouštění balónků a tak. Před šestou jsme pak začaly uklízet - odtahaly jsme ty věci zpátky do sklepa (naštěstí mají i vozíky) a já šla domů (se čtyřma knížkama, broží a řetízkem). K večeři byl poslední kus ovocného dortu, koukali jsme na film a Timo pak šel na party.

V neděli jsem vstávala o půl deváté, vyplnila jsem zpětnou vazbu ke španělskému kurzu blended learning a čtu si o feministické lingvistice. Odpoledne možná půjdeme do parku, protože Timo taky hraje Pokemon Go a v parku je plno míst, kde se dá něco sbírat.

Hezkou neděli

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama