Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Hodně čtení

6. listopadu 2016 v 16:03 | Tez |  Den za dnem
V pondělí už mě bolelo skoro všechno, protože jsem o víkendu hodně cvičila. Ráno jsem dělala cvičení z němčiny a kolem 11. jsem si ohřála oběd. Jedu do školy, semináře jsou celkem v pohodě, ale je to dost náročný. Po škole jsem se stavila do pekárny, k večeři jsem si tam koupila housky

a kuře v listovém těstíčku (vždycky mi připomene párečky v těstě od babičky). Večer jsem pak už spíš odpočívala, to pondělí mě nějak moc zmohlo, trochu jsem četla Momo a psala jsem si s Timem.

V úterý bylo volno, cvičila jsem, dělala jsem cvičení z němčiny a nakonec jsem ještě pracovala - udělala jsem dvě korektury. Jednu svojí a jednu cizí. K obědu jsem si ohřála špagety, odpoledne jsem pekla bábovku, všechny suroviny jsem měla doma (naštěstí jsem si neudělala ke snídani vajíčka). Večer jsem pak dělala i trochu věci do školy a dál jsem trochu četla Momo. A taky jsem v kuchařce našla recept na musaku, takže tu dostane Timo ve čtvrtek k obědu.

Ve středu jsem vstala brzo, udělala jsem cvičení z němčiny a jela do školy. Od desíti byla přednáška, nakonec netrvala ani hodinu, tak jsem si pak šla sednout do knihovny. Tam jsem se ve 12 potkala s Laurou, šly jsme nejdřív do menzy, tam ale byla moc velká fronta a šly jsme do Pontstraße. V chicken grillu jsem si dala nugetky s hranolkama, bylo to moc dobré. Potom jsme šly do knihovny, kde jsem četla Momo a Laura pracovala. Před čtvrtou jsem jsem šla a jela k Elisenbrunnen. Tam jsem se sešla se druhou Laurou. Šly jsme do cukrárny, daly jsme si obě kakao a povídaly si. Po půl šesté jsme byly hotové, Laura jela domů a já nejdřív šla nakoupit a pak jsem taky jela domů. Doma jsem se pak navečeřela a dočetla jsem Momo. Bylo to moc moc pěkné. Takové hezky idylické.

Ve čtvrtek jsem měla ráno přednášku, ta byla dobrá, po ní jsem musela jít ještě jednou nakoupit, protože ve středu v Nettu nebylo všechno, co jsem potřebovala (asi kvůli státnímu svátku). Po nákupu jedu domů. Uklidila jsem celý byt, luxovala jsem a drhla. Potom jsem si dodělala dvě cvičení z němčiny a pak jsem četla trochu věci do školy, ale brzy jsem začala s vařením. Nakrájet lilky a opéct je, udělat maso, ochutit, vymastit remosky, vyskládat tam všechno. Ale časově to nebyl problém, protože Timo se zdržel, protože jeden vlak nejel. Před třetí dorazil, jídlo bylo hotové a ještě teplé. Bylo to trošku moc tekuté a pro Tima málo slané, ale zbyla nám sotva třetina. Jsem spokojená. Další recept, který chci vyzkoušet z kuchařky, budou maultaschen (takové německé tortellini). Ale to bude matlačka. Po jídle jsem se sbalila a šli jsme k Timovi. U něj jsem nejdřív tiskla věci do školy a tiskárna zase trochu zlobila, ale nakonec všechno vyšlo. Dali jsme si ještě kousek bábovky (kterou jsme si přinesli ode mě) a k večeři bude kus ryby a krokety.

V pátek jsem vstávala po osmé a udělala jsem croissanty. Po snídani jsem pitvala granátové jablko a drhnula troubu. Po poledni jsem šla k babi, prošly jsme se po parku, sbíraly jsme kaštany, pak jsme si povídaly a já před třetí šla. Nakoupila jsem a pak jsem šla zpátky k Timovi. Zase jsem šla do obýváku a četla věci do školy. Večer jsme pak šli na večeři do Schnitzelhausu. Po cestě jsem se stavila doma, odnesla jsme tam pár věcí a vybrala úplně nacpanou schránku. Řízky byly super, moc jsme si pochutnali. Po cestě zpátky jsme se ještě stavili v Tedim, koupila jsem si tam pečící papír a žárovku, protože jedna v kuchyni zase vypověděla službu. Já jsem se pak věnovala školním věcem, než jsem usnula.

V sobotu jsem nechala Tima trochu pospat, já si mezitím četla knížku od Wolfa Haase. Tima jsem pak vyhnala, aby koupil housky. Po snídani jsem pokračovala se čtením věcí do školy, Timo pak udělal k obědu kuře s rýží a salátem a pak mě poslal domů, aby se mohl lépe soustředit. Doma jsem četla knížku, dělala věci do školy a tak. Několikrát jsem u knížky vytuhla.

V neděli jsem vstávala o půl deváté, pak jsem dělala cvičení z němčiny, potom jsem si dál četla. Po 11. jsem vyrazila. Sešli jsme se s Timem u Elisenbrunnen, šli jsme na bleší trh. Mě zaujaly v podstatě jenom knížky, nakonec jsem si odnesla Zlodějku knih a detektivku. Prošli jsme celý blešák, bylo to náročné, protože všude bylo plno lidí a k obědu jsme si dali currywurst. Pak jsme zas jeli domů. Já jsem si po cestě koupila housky a teď jdu dočíst článek na němčinu. Pak dočtu Haase, pak budu dělat úkol na základ a pak se uvidí. Němčinu jsem zvládla, Haase taky, bylo to ohromně zajímavé, hlavně po jazykové stránce. Tak hezký zbytek neděle, ozvu se zase příští týden. T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama