Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Proč fotíš tolik jídla?

4. prosince 2016 v 14:33 | Tez |  Den za dnem
V pondělí jel Timo naposledy do Jülichu, vytisknout tam diplomku, takže já jsem šla domů. Ještě jsem si zopakovala svůj referát, dala jsem si oběd a na dvanáctou jsem jela do školy. Byli jsme zase v C.A.R.L. nově postaveném baráku s hromadou přednáškových sálů a seminárních místností. Akorát je to zatím jenom testovací provoz a nejde jim topení. Takže se možná nakonec vrátíme zpátky do Karmánu.

Po semináři jsem jela na dějepis. Půlku hodiny měl referát jeden kluk, který nestihl svůj referát minule. Pak jsem byla já. Úplně jsem z toho byla hotová, téma bylo blbý, lidi se divně koukali a chichotali a nespolupracovali (což se jim nedivím). Bylo to prostě náročné, tak jsem si pak říkala, jestli je to tím tématem, nebo jestli jsem tak hrozně mluvila. No ale už to neřeším. Po dějáku jsem pak běžela na němčinu, to bylo v pohodě a pak jsem jela domů. Chtěla jsem si zase koupit pom-döner (hranolky a maso a omáčky), ale holt bylo po šesté, tak tam bylo děsně plno a nechtělo se mi čekat. Takže jsem si akorát koupila kuřecí v listovém těstě. A večer už nic moc nedělala.

V úterý jsem měla dvě přednášky, ty byly celkem v pohodě, druhá přednáška mě až tak nezaujala, řešili jsme tam jednu celkem radikální cášskou školu a projekt, kde žáci s doprovodem jedou na tři týdny pryč na kole a malým rozpočtem. A jestli to jako je vzdělávání nebo ne. Nějak si nejsem jistá, jestli se rozhodlo, jestli to patří do školy, nebo ne. Myslím, že ne, a rozhodně jsem ráda, že jsem něco takového nemusela absolvovat. Tři týdny večer co večer jíst nudle s omáčkou fakt nemusím. A kola taky nemám ráda…

Potom jsem ještě dlouho stála venku s Laurou, povídaly jsme si, a přitom nám mrznuly nohy. Laura pak musela na seminář, já šla nakoupit a k Timovi. Udělal vepřové medailonky s pepřovou omáčkou a kroketama, bylo to moc dobré. Nakonec jsem u něj zůstala. Ve středu jsme zůstala na oběd, byl zbytek prasátka a pak jsem šla do školy na setkání skupiny Games Aix-perten (Aix jsou francouzsky Cáchy a vyslovuje se to ex - takže experten, děsně inteligentní slovní hříčka), kde jsem členem, a kde jsem shodou okolností byla sama (plus vyučující). Tak jsem probrala plán na první akci, že mám něco sepsat a tak. Pak jsem šla na nákup a domů.

Ve čtvrtek jsem ráno měla přednášku, trochu opadlo mé nadšení, když zaznělo tvrzení, že svobodná volba rodičů, jak bude dítě vzděláváno a vychováváno, není v rozporu s Schulpflicht (Schulpflicht znamená, že dítě musí odchodit 9+ let školy, ale ne jako u nás, to dítě si to v té škole musí odsedět - vzdělávání dětí doma v Německu neexistuje - respektive asi existuje, ale ti lidé si zahrávají se zákonem). A v rámci všem dalších různých rozporů a divností v zákonech tomu pak žádný další čas věnován nebyl. Po přednášce jsem šla s Laurou nakupovat. Prošly jsme různé obchody, protože hledala vánoční dekorace. A já si nakonec pořídila formu na muffiny. Doma jsem pak dočítala knížku a ve dvě jsem se sešla s Timem na vánočním trhu (měli jsme se původně sejít dopoledne, ale Timo zaspal). Timo si dal hranolky ze sladkých brambor, já z normálních. Chtěla jsem sice i nějakého buřta, ale na to mi to bylo moc předražené. Dali jsme si pak svařák z bílého vína a já si pak ještě koupila popcorn.


Timo pak šel nechat svázat diplomku a já šla na workshop o "vysvětlovacích videích". Tj. videích, která vysvětlují věci, které jsou komplikované, a zároveň se snaží zaujmout i jiné než auditivní (ti, co se učí posloucháním) typy. Bylo nás sedm, rozdělily jsme se do skupin a vyráběly. Naše skupinka (byly jsme tři) vyráběla video o objevení ameriky. Pomocí pozadí na počítači a figurek playmobil jsme zvládly vyrobit skoro celé video. Ale v 6 byl konec a nikdo neměl hotovo, takže se sejdeme znovu asi příští týden. Potom jsem šla ještě na rychlý nákup a pak domů. Timo přišel asi deset minut po mně. A vařili jsme. Teda vařily se brambory a my jsme připravovali celerové karbanátky. Se sekací mašinkou to šlo opravdu bleskově (dřív jsem strouhala celer hodinu). Bylo to moc dobré, Timo smažil, takže nebyly nedodělané. Po jídle jsme si pustili film a pak šel Timo domů. A já jsem konečně dočetla knížku o němčině jako druhém jazyku (Zweitsprache - jazyk, který není mateřsky, ale v zemi, kde dotyčný žije, se jím mluví a musí se ho proto naučit).


V pátek jsem dopoledne četla noviny, po poledni jsem šla k babičce, kde jsem byla do 2. Pak jsem se na chvíli stavila u Tima, abych ho viděla, protože šel večer hrát karty. Po cestě domů jsem se stavila na nákup, doma jsem pak dělala muffiny. Ale asi jsem vzala blbý recept, protože děsně lepí v těch papírových košíčcích a mají divnou konzistenci. Tak pokud má někdo nějaký spolehlivý recept na muffiny, budu vděčná.


V sobotu jsem se vzbudila v 9, dala jsem si ke snídani muffiny a přepisovala si poznámky z té knížky, abych ji mohla odnést do knihovny. Kolem jedné přišel Timo na oběd, měla jsem totiž ještě dvě porce karbanátků a brambor (takže jich Timo nakonec snědl mnohem víc než já). Po jídle jsem si sbalila a šli jsme k Timovi. Vzali jsme taky ty muffiny a maso a zeleninu a rýžový papír a večer budeme dělat závitky. U Tima jsme akorát nechali ty věci (po cestě jsme ještě v asijském obchodě koupili arašídovou pastu a skleněné nudle) a šli do muzea. Nakonec jsme šli do Couven muzea, což jsem muzeum ve třech domech, dlouhodobá expozice je dobové vybavené a mezi tím je teď výstava a biologii a o sbírkách - trávy a mušle a motýli a naložená zvířátka a tak. Moc se mi tam líbilo, ten nábytek byl opravdu krásný. A navíc jsme to měli zadarmo, protože jsem sebou vzala knížku kupónů (kterou jsem si odnesla z jedné party - majitel ji tam nechal).


Sbírka motýlů z Jižní Ameriky, kachlíky s akrobaty (nizozemské), lustr v čínském salónu (jako pagoda)


sál, ve kterém se pořádají svatby, "kolínský" strop, krabice na koukání (nepamatuju si německý název, prostě tam jsou různé výjevy)

Pak jsme šli ještě rychle koupit okurku do těch závitků a pak už jsme byli doma. Timo ještě odnesl prázdné lahve, já jsem si trochu četla noviny.Večer jsme pak udělali ty závitky. První byly takové nehezké, ale já jsem je pak zvládala docela dobře (Timo méně). A byly skvělé, Timo udělal suprový arašídový dip. Večer jsem si trochu četla a tak.


V neděli ráno jsem Tima nechala spát skoro do 11, já mezitím hrála jednu špatnou hru. Ke snídani jsme si udělali vajíčkové chleby, bohužel jsme neměli kečup, tak to mě trochu zklamalo. Taky jsme koukali na díl "Tatortreiniger" ("uklízeč místa činu") od NDR (Nord deutscher Rundfunk - severo-německý rozhlas). Je to vtipné, a neoplývá to německých humorem.
Dneska si znovu uděláme závitky, protože nám ještě zbyla zelenina a nudle. Já budu číst věci do školy, vytiskla jsem si plno textů k "individuální podpoře" (individuelle Förderung), nejspíš se tomu během Praxissemestru budu věnovat.

Hezký zbytek neděle,
T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama