Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Skoro doma

18. prosince 2016 v 16:11 | Tez |  Den za dnem
V pondělí jsme si trochu pospali, Timo udělal snídani. Pro mě udělal vajíčka na hniličku, pro sebe volská oka. Před polednem jsem pak šla do školy. První seminář mě nejdřív dost vydeptal, protože první práce ve skupině byla příšerná. Jedna holka ten text vůbec nečetla, a zbytek ho sice přečetl,

ale nezpracoval otázky. No a pak blábolili. Potom jsme se naštěstí přesunuli do jiných skupin, to už bylo výrazně lepší. Potom jsem se přesunula na děják a mezitím jsem stihla nakoupit v Rewe čokoládu pro Asuku. No a jelikož byla v akci, koupila jsem jich sedm!

Dějepis byla obvyklá nuda, 2 lidi představovali články. Potom jsem šla na němčinu. To bylo v pohodě, po hodině jsem pak ještě chvíli s učitelkou diskutovala svůj referát (který mám příští týden). Potom jsem šla k Elisenbrunnen, po cestě jsem se stavila do Euroshopu a koupila vánoční přání. Sešli jsme se s Timem u Frittenwerk, nového fastfoodu s kanadským poutine. Chtěla jsem si dát kuře na medu, ale to už neměli, tak jsme oba s Timem měli jenom hranolky s omáčkou a sýrem. Bylo to dobré, ale ke konci moc slané, myslím, že zůstanu u normálních hranolek. Potom jsem šla s Timem ještě trochu nakupovat - koupil dárky pro tátu a pak jsme šli ke mně a koukali na seriál. Kolem deváté šel Timo domů.

V úterý jsem vstávala před devátou, pak jsem řešila seminárku, chci jí rychle sepsat, abych se pak po Vánocích mohla věnovat svým 3 projektům k praxi. Naobědvala jsem se doma a jela jsem do školy. Nastoupila jsem ale do blbého autobusu, tak jsem musela jít trochu dál. Přednáška DSSZ (němčina pro Neněmce) byla úplně jako didaktiky němčiny a zároveň jako návod jak učit němčinu jako cizí jazyk, prostě mi přišlo, že se úplně minula tématem. Je to prostě celé takové divné. Potom jsem měla přednášku o socializaci, bylo to moc zajímavé.

Po škole jsem pak šla do Carpe Diem, měli vánoční oslavu, tak jsem tam trošku pomáhala a dělala babi společnost. Rozdávaly se dárky a pak byla večeře - měla jsem guláš se spätzlema a mini růžičkovou kapustou. A pak byl ještě puding. Potom jsem šla k Timovi a posbírala svoje věci a šla domů. Rovnala jsem papíry a připravovala se na zítřejší akci s hrama.

Ve středu jsem si trochu pospala. Pak jsem trochu cvičila a pracovala na seminárce. Kolem jedenácté jsem začala s vařením. Oloupala jsem brambory a celer a pak už přišel Timo. Nastrouhala jsem celer, vařila brambory a pak umatlala karbanátky a Timo je potom opékal. Byly zase moc dobré, po jídle jsme šli. Timo domů (se zastávkou v asijském obchodě - zítra děláme zase rudi rockt a budeme dělat závitky). Já jela do školy. Chtěla jsem jít na poštu, ale bylo tam moc plno. Tak jsem šla do školy, zapojila počítač s pomocí dalších organizátorů a o půl třetí to začalo. Byli jsme 3 studenti organizátoři, docent, další docent a 4 studenti, kteří se přišli podívat. Takže trochu přesilovka, ale zase si mohl každý zahrát. Mělo to být jenom do 4, ale nakonec se to protáhlo skoro do šesti. Pak jsem šla znovu na poštu, poslala starý router a balík pro Asuku. Pak jsem šla domů. Povečeřela jsem karbanátky s bramborama, vyplnila další cvičení DSSZ a četla jsem.

Ve čtvrtek jsem šla na přednášku, zase jsme probírali případy zlých učitelů, a jak se to řeší. Pak jsem šla od Rewe, koupila tam sušené banány a jablka v čokoládě jako dárky na rudirockt. Potom jsem šla k Timovi. K obědu jsme si dali zbylé karbanátky, donesla jsem dokonce i remuládu. Rovnala jsem si školní věci a kolem 4 jsme začali s přípravami. Nakrájela jsem krásně mrkev a okurku, Timo vyráběl omáčky, udělal kuře a já pak začala rolovat závitky. Po šesté jsme měli hotovo a vydali se na cestu. Bylo to ani ne pět minut, jako předkrm byla bruschetta s rajčatama a k tomu dipy - guacamole, humus a losos s něčím.. Pojídali jsme, přerozdělili jsme si dárky a dobře se bavili. Po osmé jsme zase šli. Dorazili jsme naštěstí dříve než naši hosti. Timo ohřál omáčky v mikrovlnce a závitky trochu v troubě a pak už jsme servírovali. Všem to moc chutnalo a všechny zaujal rýžový papír. Pak jsme šli na dezert. A málem jsme nedošli, protože Timo si napsal blbé číslo. Hledali jsme asi 10 minut neexistující dům, potom se Timo podíval na internet a už jsme to našli. Bylo to celkem vtipné, ačkoli jsme měli víc než 20 minut zpoždění, byli jsme tam dřív než hostitelé (naštěstí byla doma jedna spolubydlící). Ale nakonec všichni dorazili a měli jsme čokoládový mousse. Bylo to moc dobré, ale přišlo mi, že toho bylo hrozně moc. Nakonec jsme tam byli asi do půl druhé.

V pátek jsem se vzbudila asi v 9, nechala jsem Tima ještě spát a přepisovala jsem si poznámky za celý týden. K obědu byly zase závitky a pak jsem šla za babičkou. Až na místě jsem se dozvěděla, že Beata ani Nicole tam nejsou, takže jsem musela jít sama, měla jsem když tak poprosit nějakou pečovatelku. Ale bylo to v pohodě, babi mě poznala, vypadalo to, že má docela dobrou náladu a bylo i celkem upovídaná. Ale na druhou stranu dost zmatená, tak se na ni asi někdo podívá. Byla jsem u ní skoro dvě hodiny a pak šla zpátky k Timovi. Dojedla jsem poslední závitky a Timo v pánvi ohřál "salát" - zbytky toho, co se nevešlo do závitků. Koukli jsme se na nový díl Tatortreiniger (uklízeč místa činu) a Timo pak šel připravovat Ponttor - kluci si pronajmuli sál v Ponttor aby tam udělali party na rozloučenou. Já mezitím překládala - objevily se další popisy bot. Kolem sedmé se Timo vrátil, dali jsme si chleba a šli jsme. Já pak ještě nafukovala balónky. Bylo tam přes 50 lidí a bylo to fajn. Asi kolem jedné pak se mnou Timo šel domů, protože mě nechtěl nechat jít samotnou, vzal si powerbanku, protože měl vybitý mobil a šel zpátky. Dorazil kolem šesté a po osmé už zase vstával, protože mu bylo řečeno, že v 9 přijede pán, který vyzvedne nevypité pití (a oni dostanou zpátky peníze). Já jsem vstala s ním, udělala jsem si vaječinu a dál překládala. Pán ale dorazil před 11, takže Timo přišel akorát na oběd. Posbírala jsem v lednici poslední zbytky a udělala spätzle s kouskama šunky, mozzarellou, cibulí a koncentrátem z rajčat. Po jídle jsem dál překládala a Timo šel k doktorovi. Necítil se dobře. Já jsem pokračovala s překlady, zvládla jsem 4 a pak už tam nic nebylo. Ale i tak, bude z toho cca 160 euro, což je fajn. Timo prospal skoro celé odpoledne, já jsem došla na nákup a k večeři jsme si udělali pizzu. Večer mě začalo bolet v krku.

V neděli jsem se nejdřív probudila v 8, s bolavým krkem a pak jsem spala do 9. Udělala jsem si čaj s medem a citrónem a nechala Tima spát do 10. On pak došel pro housky a šel k Markusovi na brunch - bavorské párečky. Mně se nechtělo nikam chodit. Skypovala jsem s tátou, četla jsem si, flákala se a odkládala přípravu "referátu" na zítřek. Musím představit svůj projekt na němčinu, akorát, že vlastně nevím co, a stále nemám přidělenou školu (protože to mělo být ve čtvrtek, ale mají zpoždění).

Jdu se tady vrhnout na projekt. Ještě přežít zítřek a pak už jsem skoro doma!

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama