Chceš mi poslat pohled? Adresa je dole v článku.

Dovolená

7. srpna 2017 v 9:06 | Tez |  Den za dnem

V pondělí jsem vstala celkem normálně, dala jsem si na snídani chleba a dál si pročítala prezentace.

Po desáté jsem se vydala na cestu a na místě zkoušky se potkala s několika spolužačkami. Zkouška nakonec byla o něco těžší, než jak vypadal zkušební test, tak uvidíme, co z toho bude, rozhodně jsem to zvládla. Po zkoušce jsem došla do knihovny s učebnicemi, vyfotila jsem si tam nějaké stránky z knih o dějepisu. Potom jsem šla vrátit knížky do knihovny dvě a pak i do hlavní knihovny, kolem půl druhé jsem byla doma. Dala jsem si k obědu zbytek brambor a zbytek mrkvičkového salátu. Dobalila jsem poslední věci a po čtvrté jsem vyrazila. Krosna měla 15 kilo, kufr 10, celkem se to proneslo, ale na letiště jsem dorazila v pohodě a s dostatečným předstihem, takže jsem si mohla postát ve frontě s krosnou a ve frontě na kontrolu. Nevím, co to mají za přístroje, tentokrát mě osahávali na pravém rameni a v půlce zad. Pak se dvakrát změnil gate, takže jsem málem odletěla do Benátek. Nakonec jsme ale s deseti minutovým zpožděním odletěli, celou cestu jsem si povídala s Němkou vedle sebe.
Přistáli jsme, moje krosna byla asi 7. zavazadlo, vyzvedli mě všichni (kromě Zory) a oklikou přes Tesco jsme jeli domů, pod pergolou jsme si dali pivo a buchtu s třešněmi (vlastními).

V úterý bylo děsné vedro, postupně jsem se pročítala vyfocenými texty, moc mi to ale nešlo. Odcvičila jsem to, co jsem neudělala v pondělí, k obědu jsem měla játra a taky jsem si dala zmrzku. Večer jsme šli pak k Bláhům a grilované maso a zeleninu, bylo to super, protože jsme ve nepekli venku.

Ve středu jsme dopoledne vyrazily s mamkou na nákup a pak na kontrolu. Musím sice ještě na magnetickou rezonanci, ale rameno je v pořádku a operace se zatím nekoná, což je hlavní. Potom jsme jely domů, k obědu byl lososovitý pstruh a do večera se mi povedlo dopsat dějepis. Pak jsem zalehla.

Ve čtvrtek jsem jela s tátou do práce. Sice kvůli klimatizaci, ale nakonec by to nebylo třeba, protože bylo hnusně a pršelo. Zkontrolovala jsem si dějepis a poslala ho ke kontrole Timovi. To jsem zvládla akorát tak dodělat a pak už mě táta vyzvednul a jeli jsme všichni na oběd do Radotína - do vietnamské. Moc jsme si pochutnali, pak jsme jeli domů a já jsem asi v 6 šla cvičit, přemohla jsem se. Cvičila jsem ve sklepě, tam je aspoň chladněji.
Večer jsem pak ještě trochu balila a vyhledávala další materiály kvůli němčině.

V pátek dopoledne jsme hlavně balili, já si málem půlku oblečení zapomněla v pokoji. Ráno jsem samozřejmě cvičila, nechtělo se mi, ale večer by se mi nechtělo už vůbec. Před polednem jsme nejdřív vyrazili na oběd, objednávka byla celkem fádní, pro všechny kofolu, čočkovou polévku a tortillu. Ale bylo to moc dobré. Potom ještě na zmrzlinu a pak už směr Karlovy Vary. Našli jsme ubytování a pak jsme se vydali na procházku městem. Seděli jsme nějakou dobu v kavárně Puppu a pak jeli lanovkou domů. Tradičně jsme večer hráli karty.
Tam s věžičkou bydlíme, pohled od Puppu, v lanovce, pohled na Vřídlo.

V sobotu ráno jsem cvičila s lahvemi od mléka (protože nic jiného nebylo) a potom jsme se nasnídali. Před desátou jsme vyrazili. Svezli jsme se lanovkou dolů, došli k jiné lanovce a nechali se vyvézt k rozhledně. Na rozhlednu vedlo jenom 150 schodů a výhled byl skvělý, počasí nám přálo! Pod rozhlednou jsme si dali Kofolu a pak jsme se vydali k vyhlídce Petra Velikého a k Jelenímu skoku. Kolem poledne jsme byli zase ve městě, šli jsme na prohlídku Vřídla a podzemních pramenů. To bylo vážně zajímavé, i když v podzemí bylo děsné vedro. Po prohlídce jsme šli na oběd do čínské restaurace. Po obědě jsme jenom krátce nakoukli do kostela a taky jsme si koupili "hrneček" na popíjení pramenů. Ochutnali jsme všechno, na co jsme narazili. Samozřejmě Vřídlo, ale také Rusalku, Václava I., Libuši, nebo Svobodu (ta chutnala nejhůř). Pozvolna jsme procházeli městem, ve 4 jsme měli zarezerovovanou prohlídku v Becher Muzeu. Slečna nám povyprávěla o rodině, o tom jak se Becherovka vyrábí a pak jsme koukali na film a popíjeli. Lemonda, Originál, a Cordial. Dokoupili jsme si pak ještě ochutnání KV 14 a pak jsme to zapili ještě jedním Lemondem. Potom jsme se vydali na autobus, jeli jsme k lanovce a pak jsme došli domů. Doma jsme si k večeři udělali salát a hráli jsme zase karty, stále se držíme celkem pospolu, akorát táta nechce sbírat body. Po dohrání jsem ještě pracovala na pohlednicích, tentokrát to bude něco speciálního! Snad dorazí brzy.
Kamzík na kopci, Vřídlo, Teplá zanesená minerály a sanicemi a terasa na kolonádě.

V neděli jsem vstávala před osmou, ke snídani byly vajíčkové chleby a pak jsme vyrazily na thajskou olejovou masáž. Bylo to moc příjemné, i když to občas trochu křupalo. Po desáté nás táta nabral u lázní a jeli jsme do Jáchymova. Nejdřív jsme šli do bývalé mincovny, kde je dnes muzeum. Dozvěděli jsme se o místních nerostech, těžení stříbra i ražení mincí, slavných návštěvnících lázní i uranových dolech a trestaneckých táborech. Na informacích jsme se pak zeptali, kde se dá jíst a vydali se do restaurace Jáchym. Po obědě jsme se vrátili k muzeu a odtamtud vyšlápli strmou cestičku ke štole č. 1. Dostali jsme helmy a paní nás provedla. Potom jsme se ještě prošly lesem k Mauthausenským schodům (50 jich obnovili a jsou super nepříjemné) a viděly zbytky trestaneckého tábora Svornost. Pak jsme se zase po schodech lopotily dolů, těžko říct, co bylo horší. Dojeli jsme do cukrárny, kde jsme koupili asi 11 balení oplatek a vydali se nazpět. Stavili jsme se do Božího Daru, tam jsme si to jenom prohlédli a taky jsme projeli Ostrovem. Nakonec jsme rozhodli, že park nás až tak nezajímá a jeli dál. Stavili jsme se na nákup, já si doma zacvičila a po večeři jsme zase hráli karty a pak dokonce i Bang!
Bývalá mincovna a radnice v Jáchymově, Mauthausenské schody (ano, pojmenované po koncentračním táboře), důl Svornost a štola č. 1.

Mám zpoždění, ale připojení tady není zrovna nejlepší.

Mějte se krásně, ozvu se zase na konci týdne.

T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama